• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Materiały do nauki o ochronie systemu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
952 wizyt
pytanie zadane 17 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Witam wszystkich, czy zna ktoś może jakieś godne polecenia książki/tutoriale w internecie dzięki którym bedę mógł zgłębić wiedzę na temat bezpieczeństwa systemów komputerowych? Chodzi mi głównie o różnego rodzaju testy penetracyjne, łamanie zabezpieczeń, a raczej ochrona przed tym itp. Bardzo prosiłbym również o tytuły książek mówiących o różnego rodzaju malware, jak je wykryć/obronić się przed nim, zakładając, że nie chodzi mi tu o samą instalację pakietu antywirusowego :). Jeżeli był już podobny temat, z góry przepraszam, ale nie zauważyłem go.

Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 września 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
wybrane 1 listopada 2015 przez in4mat
 
Najlepsza

Jeśli chodzi o analizę malware (czytaj inżynierię wsteczną), to polecam ci książkę "Inżynieria Odwrotna w Praktyce Narzędzia i Techniki" od Heliona: http://bonito.pl/k-90443551-inzynieria-odwrotna-w-praktyce-narzedzia-i-techniki.

Książka w polskiej wersji posiada niestety trochę błędów w tłumaczeniu, ale merytorycznie jest na naprawdę wysokim poziomie. Autorzy opisują m.in. analizę oprogramowania na platwormach x86, ARM, sterowników Windows, oraz deobfuskację zaciemnionego kodu.

Jeśli  był byś (lub ktoś inny smiley) zainteresowany to powiem jeszcze, że autorzy opierają się na kilku próbkach malware, które ze względów prawnych nie są rozprowadzane razem z książką, ale można je ściągnąć tutaj: https://grsecurity.net/malware_research/

 

komentarz 18 września 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
O, dzięki. Na pewno przyjrzę się dokładniej tej książce :).
+1 głos
odpowiedź 17 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
komentarz 17 września 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
edycja 18 września 2015 przez in4mat
Dzięki za tak obszerną listę, ale czy na pewno wszystkie książki które tu podałeś, przejrzałeś i mógłbyś mi polecić? Nie bez powodu napisałem, że chodzi mi o godne polecenia tytuły, bo nie chcę wywalić kasy w błoto. :)
0 głosów
odpowiedź 17 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
komentarz 17 września 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Właśnie zastanawiałem się nad tą książką, nawet dziś wybrałem się do Empiku aby mniej więcej przejżeć jej zawartość, ale nie było na stanie. Nie mniej jednak czytałem opinie, że w książce są niedziałające skrypty oraz zaleca używanie nieaktualnych programów. No, ale dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez Kkk Początkujący (480 p.)
Hej, to jak ma ktoś coś polecić? Też się ostatnio zastanawiam nad książką do nauki o ochronie, bezpieczeństwie systemu, tudzież cyberbezpieczeństwie. Najbardziej sensowny wydaje mi się wybór książki "Bezpieczny system w praktyce. Wyższa szkoła hackingu i testy penetracyjne", może ktoś coś o niej powiedzie, nauczę się najważniejszych rzeczy? Wydanie jest sprzed roku więc chyba nie jest tak źle.
komentarz 26 stycznia 2017 przez aTastyCookie Początkujący (320 p.)

https://shinsec.pl/jak-zostac-hakerem/

Książka Bezpieczny system w praktyce nie jest zła. Ale rzeczywiście, niektóre skrypt nie działają, a oprogramowanie, z którego korzysta autorka jest bardzo przestarzałe. 

W artykule jest dużo materiałów oraz kursów. Niestety, ale najlepsze są te płatne (materiały są dość drogie). Pamiętaj, żeby uczyć się z materiałów anglojęzycznych.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 392 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...