• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ćwiczenia z c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
619 wizyt
pytanie zadane 14 września 2015 w C i C++ przez kretu Nowicjusz (170 p.)
Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie c++, a może bardziej odnośnie treningu. Czy znacie jakieś strony internetowe gdzie można znaleźć wiele materiałów treningowych z c++. Jestem początkującą osobą i chciałbym po prostu dobrze sobie wszystko przyswoić co nauczyłem się na kursie, jednak potrzebuje odpowiedniego treningu! Z góry wielkie dzięki!

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
wybrane 15 września 2015 przez kretu
 
Najlepsza
Stary nie wiem na jakim poziomie jestes :) Ogolnie temat wyglada tak. Jezeli lecisz od poczatku to staraj sie leciec dzialami jakimis, np. dzisiaj uczysz sie tablic to robisz zadania oparte na tablicach, jutro wczytywanie zapisywanie do pliku, a pojutrze wczytujesz i zapisujesz tablice z pliku i do pliku :) Staraj sie samemu sobie wymyslac zadania. Np masz tablice, w ktorej zapisujesz temperatury z jakiegoś dnia i liczysz amplitude, srednia, itp itd. Ja pomagalem w tym roku kolegom na roku i tych zadanek troche wykminilem, wiec jesli chcesz to mozesz zajrzec na grupe ZAPomoga na FB :) Jezeli juz troche kodzisz to rzeczywiscie - projekt i do pracy rodacy :)
+1 głos
odpowiedź 14 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

A o SPOJ-u słyszałeś: http://pl.spoj.com/?

komentarz 14 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Ale i tak najlepszym treningiem jest tworzenie własnych projektów, ponieważ i zwiększasz swój "skill" w kodzeniu i robisz coś fajnego i przyjemnego.
komentarz 14 września 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Spoj uczy algorytmów, języka na pewno cie nie nauczy. Z resztą sam SPOJ tak twierdzi bo przecież nie wymaga kodów tylko w c++.
komentarz 15 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,710 p.)
Spoj to z programowaniem dużo wspólnego nie ma. Tylko algorytmy i matematyka, a że programowanie jest środowiskowo wygodnym sposobem na rozwiązanie...
0 głosów
odpowiedź 14 września 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
pl.spoj.com myślę, że najbardziej popularna i jest sporo zadań o różnym poziomie trudności
0 głosów
odpowiedź 14 września 2015 przez niezalogowany
Jak koledzy wspomnieli, jest taka strona z wieloma zadaniami o różnym stopniu trudności do rozwiązania, czyli SPOJ http://pl.spoj.com Ja osobiście SPOJ-a prawie w ogóle nie użyłem, bo nie lubię zadań typu długi wstęp, a następnie rozwiązanie jakiegoś suchego problemu. Jak jeszcze Patrycjerz wspomniał, najlepiej rozwijać się poprzez wymyślanie i spełnianie własnych projektów. Nie dość, że nauczysz się wielu rzeczy, to jeszcze będziesz miał z tego większą frajdę niż za zrobienie zadania ze SPOJ-a, a do tego skoro pomysł jest twój, to na pewno powinien ci się spodobać twój własny program ;) Będziesz go ulepszał aż do twojego ideału, a w miarę poznawania nowych rzeczy z C++, będziesz dodawał coraz to nowsze funkcje. Zrób sobie jakiś programik kodujący zdania z pliku (bardzo prosty programik (zależy jakiego kodowania użyjesz), a jak cieszy :)), może symulator rzucania monety 100 razy, a może coś pozakonsolowego, jakąś grę może ;)

Pozdrawiam i życzę miłego ćwiczenia!
0 głosów
odpowiedź 15 września 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Masa jest takich tematów i po raz enty powtarzam - ludzie, używajcie wyszukiwarki.
Co do nauki języka - nic tak dobrze nie robi jak własny projekt. Pisz jakąś gre konsolową - daje ci słowo, że nie raz będziesz musiał sięgnąć do googla, ew. tu na forum, żeby sobie z czymś poradzić, a potem od razu wykorzystać w praktyce. Lepszego sposobu nauki nie ma, tym bardziej, że w taki sposób się bawisz, robisz to dla siebie i sam z siebie narzucasz sobie konieczność rozwiązania problemu.
komentarz 15 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)

Stary nie wiem na jakim poziomie jestes :) Ogolnie temat wyglada tak. Jezeli lecisz od poczatku to staraj sie leciec dzialami jakimis, np. dzisiaj uczysz sie tablic to robisz zadania oparte na tablicach, jutro wczytywanie zapisywanie do pliku, a pojutrze wczytujesz i zapisujesz tablice z pliku i do pliku :) Staraj sie samemu sobie wymyslac zadania. Np masz  tablice, w ktorej zapisujesz temperatury z jakiegoś dnia i liczysz amplitude, srednia, itp itd. Ja pomagalem w tym roku kolegom na roku i tych zadanek troche wykminilem, wiec jesli chcesz to mozesz zajrzec na grupe ZAPomoga na FB :)

Jezeli juz troche kodzisz to rzeczywiscie - projekt i do pracy rodacy :)

komentarz 15 września 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Przepraszam, nie tu napisalem odpowiedz :) odnosi sie ona oczywiscie do poczatku watku :)
komentarz 15 września 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Ukryj i skopiuj jako odpowiedz bo autor nawet tego nie zobaczy :P
Chyba kiedyś była opcja "zamień komentarz na odpowiedź", ale teraz nie widze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 380 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w C i C++ przez martin1724 Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 731 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 974 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...