• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Qt - czy to się opłaca?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
634 wizyt
pytanie zadane 13 września 2015 w C i C++ przez Robert Biały Początkujący (250 p.)
Czy nauka Qt jest opłacalna, który z kursów powinienem wybrać lub jaką książkę zakupić?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 września 2015 przez niezalogowany
edycja 13 września 2015
Jasne, że nauka Qt się opłaca. Jest to dość powszechnie używana biblioteka.

Co do nauki z książek to odradzam, Qt się zmienia dość dynamicznie i książka jeszcze sprzed pół roku będzie już częściowo nieaktualna.

Co do kursów to chyba najlepiej poczytać sobie oficjalne kursy/dokumentację, przejrzeć gotowe przykłady etc. Chyba, że wolisz polskie źródło to możesz zajrzeć na:

bloga Dead Programmer: http://blog.matthew.org.pl/kategoria/programowanie/qt/kurs-qt/

mojego bloga: http://szymonsiarkiewicz.pl/poradniki/kurs-qt-wstep-i-spis-tresci/

@EDIT jeżeli ktoś ma wątpliwości gdzie można się spotkać z Qt, to moduły Qt są w m.in.: VirtualBoxie, Camtasia Studio, TeamSpeak 3.
komentarz 13 września 2015 przez niezalogowany
To ty Szymon? Nawet nie wiedziałem, że tu jesteś :) Raz patrząc po twojej ikonce pomyślałem ,,Hm, całkiem podobna" :D Fajnie, że nawet ciebie zgarnęliśmy na forum ;) A skoro już tutaj jesteś: czemu zmieniłeś wygląd swojego bloga na biały? Tamten ciemny wydawał mi się ładniejszy i nie męczył oka.
komentarz 14 września 2015 przez niezalogowany
Jeżeli pod "to ty" masz na myśli Szymona Siarkiewicza, to tak: to ja. To forum śledzę od samego początku jego istnienia, ale zazwyczaj nie mam czasu aby się tu jakoś udzielać.

A co do bloga, to mówisz o wersji dla urządzeń mobilnych (jeszcze nad nią nie pracowałem dlatego jest biała), wersja dla komputerów osobistych jest wciąż ciemna i taka raczej pozostanie.
komentarz 14 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Co do nauki z książek to odradzam, Qt się zmienia dość dynamicznie i książka jeszcze sprzed pół roku będzie już częściowo nieaktualna.

(...)

bloga Dead Programmer: http://blog.matthew.org.pl/kategoria/programowanie/qt/kurs-qt/

Blog posiada posty z 2010 r. więc gdzie jest tu konsekwencja i logika? Twój blog ma wpisy o Qt z 2014 r. 

Nie to, że się mega czepiam, ale myślę, że książki również będą w porządku i nie będą aż tak nieaktualne.

komentarz 14 września 2015 przez niezalogowany
Może nieco źle się wyraziłem, spróbujmy inaczej:

Za książkę prawdopodobnie trochę byś zapłacił, gdzie jej częściowa zawartość mogła już się zmienić, podczas gdy zawartość bloga masz za darmo (pamiętajmy o fakcie, że wpisy mogły być aktualizaowane). Na blogu Matthew raczej niewiele się rzeczy przedawniło, bo on pisał o rzeczach dość ogólnych (jasne książka też może o nich być, ale mimo wszystko w internecie znajdziesz dużo więcej aktualnych informacji o większej ilości modułów niż w książce, a Qt mimo wszystko jest biblioteką o naprawdę sporych możliwościach).

Btw, mój blog też ma wpisy i z tego roku, część rzeczy od początku prowadzenia kursu zdążyła się już minimalnie zmienić, część nieco inaczej działa.
komentarz 14 września 2015 przez niezalogowany
@sheadovas - to dobrze, że póki co tylko wersja mobilna jest biała, bo ciemny odcień jednak chyba bardziej mi się podoba, ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Jeśli chodzi o dyskusję, to lepiej chyba się uczy z książek, chyba że się znajdzie dobre videotutoriale albo jakiś kurs, ale książka jednak bardziej do mnie przemawia, ma się wszystko pod ręką, bez konieczności włączania czegokolwiek. Chociaż właśnie trochę kosztują i nie muszą aktualne. Ale to tylko moje zdanie.
0 głosów
odpowiedź 13 września 2015 przez niezalogowany
Jak już Szymon powiedział, opłaca się jak najbardziej ;) Jest najpotężniejszą i wieloplatformową biblioteką, w której możesz wszystko ;) Ja najbardziej polecam videotutoriale z kanału VoidRealms (po angielsku, ale gościu wszystko, fajnie, po koleji tłumaczy, więc powinieneś wszystko zrozumieć, nawet jak kulejesz z angielskiego ;)), cała playlista, ponad 130 filmów http://youtube.com/playlist?list=PL2D1942A4688E9D63 Ja w Qt PROGRAMOWAŁEM, ale po paru odcinkach zaczęło mi się lekko nudzić i porzuciłem naukę na rzecz SFML-a (wolę robić gry ;)), ale jeszcze do niego kiedyś wrócę :')

Pozdrawiam i miłej nauki życzę!

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 525 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2020 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 362 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,067 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...