• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdalna instalacja oprogramowania Windows Forms w sieci lokalnej

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
53 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia w Sieci komputerowe, internet przez muzyk Użytkownik (940 p.)

Witam serdecznie,

na wstępie przyznam, że nie mam pewności czy problematyka pytania leży w kwestii sieci komputerowych czy stricte programowania, więc przepraszam, jeżeli temat trafił do niewłaściwej kategorii.

 

Zatem: stworzyłem dla swojej firmy oprogramowanie napisane w C#, przy pomocy Visual Studio 2022, na Windows Forms (nakładka na bazę danych). Z racji, że w firmie posiadamy wewnętrzną sieć lokalną z zainstalowaną usługą Active Directory, chciałem wykorzystać ten fakt i rozprowadzić wspomniane oprogramowanie zdalnie przy pomocy pliku instalacyjnego z rozszerzeniem .msi.

Pobrałem rozszerzenie do VS Microsoft Visual Studio Installer Project, po czym do Rozwiązania, do którego miałem przypisany projekt z aplikacją dodałem nowy projekt: Setup Project. Skonfigurowałem go poprzez dodanie plików wyjściowych do odpowiednich folderów, ikon do pulpitu itd. po czym we właściwościach projektu ustawiłem informacje takie jak nazwa, opis, wersja itd. Dokonałem rebuildu projektu i w folderze bin pojawił się plik instalacyjny .msi. 

Podczas instalacji manualnej plik zachowuje się poprawnie, instaluje aplikację i wszystko wydaje się być OK.

Stworzyłem zatem dwie maszyny wirtualne: jedna z serwerem Windows Server 2016, druga kliencka: Windows 11, celem przetestowania zdalnej instalacji. Komputery się widzą, pingują (wyłączyłem Firewalla) i wszystko na tym etapie wydaje się być dobrze.

Tworzę nową Jednostkę Organizacyjną, przenoszę do niej stację roboczą. Na pulpicie tworze folder z plikiem instalacyjnym .msi i udostępniam go dla wszystkich w sieci. Następnie przechodzę do Zarządzania Politykami Grupy, dodaje nowe GPO, zaznaczam opcję Wymuszone i w opcjach dodaję pakiet instalacyjny Ustawienia Komputerów -> Polityki -> Ustawienia Oprogramowania -> Instajlacja Oprogramowania z udostępnionej w sieci ścieżki.  Wymuszam aktualizację polityk na serwerze gpupdate /force, a następnie na kliencie. 

Niestety w przypadku mojej aplikacji, nie jest wymuszana żadna aktualizacja. Na kliencie wyświetla się komunikat o poprawnym zaktualizowaniu polityk zarówno komputera, jak i użytkownika. 

 

Sprawdziłem te same kroki dla znalezionego w Internecie pliku instalacyjnego .msi dla Notepad++. Przy wykonywaniu tych samych kroków po aktualizacji polityk na komputerze klienta pojawia się komunikat o potrzebie ponownego uruchomienia. Po ponownym uruchomieniu Notepad++ faktycznie jest zainstalowany na stacji. 

Wizualnie oba okna instalacyjne (Notepad++ i mojej aplikacji) wyglądają tak samo, przechodzi się przez te same kroki instalatora. 

Czy jest jakaś opcja, o której nie wiem, bądź którą pomijam, dlatego mój plik .msi nie chce się zainstalować na komputerach klientów?

Pozdrawiam. 

komentarz 30 kwietnia przez VBService Ekspert (254,490 p.)

Sprawdzałeś na "klientach" po próbie instalacji paczki .msi czy są jakieś logi z błędami za pomocą Podglądu zdarzeń?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 261 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Stami Gaduła (3,790 p.)

92,638 zapytań

141,514 odpowiedzi

319,901 komentarzy

62,018 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...