• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Linux - Garuda, Ubuntu a może coś innego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
128 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia w Systemy operacyjne, programy przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
zamknięte 24 kwietnia przez Panelinio
Hej
Ostatnio ogarnąłem sobie na drugim rozruchu Ubuntu z Hyprlandem. Jest jeszcze przy nim trochę do roboty, bo nie działa tak jak bym chciał.
Jednak szperając po Internecie napotkałem się na Garudę. Ciekawie wygląda, ale nie wiem czy będzie dla mnie dobra.
Na ten moment potrzebuję Linuksa pod programowanie, teraz głównie Symfony ale chciałbym pójść dalej. Myślałem nawet aby laptopa całkowicie na Linuksie postawić, ale studia operują głównie na Windowsie, a też jakieś gierki fajnie mieć i nie miałem wcześniej takiej styczności z Pingwinem, dlatego mam 2 rozruchy.
Pytanie moje jest takie - konfigurować dalej mojego Ubuntu, instalować Garudę czy może coś innego? I czy jednak całkowicie postawić laptopa na Linuksie? Nie chciałbym pracować na systemie bez GUI'a (mam bzika na punkcie ładnego wyglądu) dlatego zwracam się do was.
komentarz zamknięcia: Wybieram Minta do konfiguracji

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia przez Toxc Dyskutant (7,520 p.)
wybrane 24 kwietnia przez Panelinio
 
Najlepsza

Internecie napotkałem się na Garudę. Ciekawie wygląda, ale nie wiem czy będzie dla mnie dobra

Tu możesz sprawdzić bez instalacji https://distrosea.com/   laugh

Pytanie moje jest takie - konfigurować dalej mojego Ubuntu, instalować Garudę czy może coś innego?

Ja polecam https://linuxmint.com/

komentarz 12 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

Dużo tu właśnie o Mint'cie czytałem, dlatego dziękuję za polecajkę wink
Tak na ten moment jakoś bardziej odbiega od ww. Pingwinków czy jest po staremu?

+3 głosów
odpowiedź 11 kwietnia przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
Jeśli to Twoje pierwsze poważne podejście do Linuxa i chcesz faktycznie spróbować się na niego przesiąść, to Ubuntu (ew jakiś inny flavor Ubuntu, np. Kubuntu) to dobry wybór, bo masa problemów już się komuś przytrafiła i rozwiązania są dostępne od ręki na sieci (czego nie można powiedzieć o bardziej niszowych distro).

I jeśli faktycznie myślisz o tym, żeby kiedyś się przesiąść w pełni na jakiegoś Linuxa, to czym więcej będziesz z niego korzystać, tym lepiej.

Alternatywnie, jak przystało na stereotypowego początkującego Linuxowca, możesz wpaść w distro hopping i zmieniać distro co tydzień i po kilku miesiącach wrócić do Windowsa :D
komentarz 12 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

Jasne, dziękuję ślicznie laugh

I od razu dopowiem, nie, nie mam zamiaru być takim stereotypowym początkującym wink Bardziej myślałem, aby na PC był Windows a na laptopie Linux. PC bardziej pod gierki i inne aplikacje, a Linux pod programowanie. Wtedy zawsze z jakimiś projektami był chodził mając po prostu laptopa w torbie. A jak coś nikt mi nie broni sklonować repo na PC.
Ogólnie rzecz biorąc chciałbym tak poważniej wejść do informatyki,. Co mi po dokumencie na technika gdy jeszcze nie potrafię sprawnie operować z programami czy sieciami. Dlatego też tak szukam udogodnień i najświeższych sposobów na poprawę jakości mojej pracy

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 583 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Pomarancza Użytkownik (820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 430 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 491 wizyt

92,620 zapytań

141,471 odpowiedzi

319,796 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...