• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Bardzo wolne kompilowanie i uruchamianie projektów w Visual Studio Code.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
102 wizyt
pytanie zadane 20 marca w Systemy operacyjne, programy przez SUOTR Początkujący (410 p.)
zamknięte 20 marca przez SUOTR

Hej, mam pewien problem z VSCodem. Nie mogę zlokalizować przyczyny jego bardzo wolnego działania. W zależności od napisanego programu, może się on kompilować i uruchamiać nawet minutę. Nadmienię, że wątpię aby była to wina samego komputera ponieważ mam 16gb ramu i procka i7-13th. 
Dodam, że gdy odpalam te same programy online lub w VS Community to uruchamiają się z normalną prędkością.

Jaka może być przyczyna tak wolnej pracy VSCode'a?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;) 

komentarz zamknięcia: Znalazłem rozwiązanie problemu.
komentarz 20 marca przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Konfiguracja tego projektu leży albo korzysta projekt z jakiś dziwnych rozszerzeń.
komentarz 20 marca przez SUOTR Początkujący (410 p.)
Gdyby tak było to w innych edytorach lub IDE problem by się powtarzał a jak pisałem wyżej tak nie jest.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 marca przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
VSC nie kompiluje kodu, to jest tylko edytor.
komentarz 20 marca przez SUOTR Początkujący (410 p.)
nie ma to większego znaczenia w tym momencie
+1 głos
odpowiedź 20 marca przez SUOTR Początkujący (410 p.)
Problemem był Windows Defender który skanował każdy plik i jego kompilację. Po dodaniu folderu projektu w wyjątkach problem ustąpił.
0 głosów
odpowiedź 20 marca przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
Próbowałeś może usunąć pliki śmieci za pomocą narzędzia wbudowanego w Windows. Być może masz ich dużo i one spowalniają działanie programu. Nie wiem czemu mi to przyszło na myśl, ale myślę że warto spróbować
komentarz 20 marca przez SUOTR Początkujący (410 p.)
Jasne, próbowałem jednak bez rezultatu. Dzięki za podpowiedź ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 511 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w C i C++ przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,076 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 9,814 wizyt

92,578 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...