• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapisanie mapy GIS do bazy danych MYSQL JS

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
57 wizyt
pytanie zadane 19 marca w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kykaneek Nowicjusz (140 p.)

Cześć, 

Mam do zrobienia projekt którego celem jest stworzenie aplikacji do wyznaczania tras dla listonoszy i kurierów na podstawie adresów odbioru, wykorzystując mapy GIS w celu wizualizacji. Początkowo chciałem sobie wykorzystać mapy ściągjąc je sobiesobie z API ArcGIS, natomiast prowadzący zajęcia utrudnił mi zadanie poprzez zapisanie mapy do bazy. 

Co w dokumentacji ArcGIS developer widziałem możliwość zapisu mapy, czy wyświetlania jej offline i jak najbardziej nie było by pytania z prośbą o pomoc, gdyby nie fakt, że piszę to w JavaScriptcie(React) i Node.Js.

Zastanawiam się Czy jest możliwość zapisu mapy(albo przynajmniej warstwy, bo grafiki jako tako nie zapiszemy) do bazy danych MySQL(wiem że można po zrobić w Bazie PostGIS - pochodną do postrgresa ale chciałbym spróbować jeszcze na tej) poprzez ściągnięcie jej przez API ArcGIS wykorzystując tylko JavaScripta z Node.JS? 

W dużym skrócie: 

  1. Wczytaj mapę przez ArcGIS api do pliku .js
  2. Zapisz ją do zmiennej(wszyscy pewnie w śmiech:)) albo do metody która przekaże ją do Kontrolera
  3. Kontrolerem zapisz ją do bazy danych 
  4. Odłącz się od API i wyświetl mapę z bazy danych

Podkreślam - jestem świadomy że mogę wyświetlić kawałek tej mapy - nie wczytam całego świata :D

Jeśli ktoś by znał rozwiązanie tego problem, to fajnie by było jakby się podzielił. Jeśli wyjściem jest już tylko użycie innego rozwiązania niż Node.js z JavaScriptem będę musiał podjąć się wyzwania

 

Odsyłam ewentualnie do dokumentacji ArcGIS: https://developers.arcgis.com/documentation/mapping-apis-and-services/

Pewnie jak zwykle jestem ślepy i rozwiąznie mam przed oczami hehe. Dzięki za odpowiedź

komentarz 21 marca przez VBService Ekspert (253,420 p.)
edycja 21 marca przez VBService

Próbowałeś pobrać dane w formacie json i te dane z json po "obróbce" wrzucić do bazy danych,

https://myOrg.esri.com/server/rest/.../MapServer?f=json

https://myserver/arcgis/rest/services/maps/world/MapServer/export?bbox=-197.99999664046,-131.792384313038,197.99999664046,125.388423131397&f=json

coś w stylu

const axios = require('axios');

async function getMapFromArcGIS() {
  try {
    const response = await axios.get('https://myOrg.esri.com/server/rest/services/Demographics/ESRI_Census_USA/MapServer?f=json');
    return response.data;
  } catch (error) {
    console.error('Błąd podczas pobierania mapy z ArcGIS API:', error);
  }
}

Sprawdź: 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 590 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2021 w JavaScript przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 667 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2015 w PHP przez kaminiak23 Użytkownik (640 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,368 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w JavaScript przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...