• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Insertowanie w SQL tabeli z 150kolumn

Object Storage Arubacloud
+1 głos
122 wizyt
pytanie zadane 13 marca w SQL, bazy danych przez Ppaat Nowicjusz (130 p.)
Cześć, mam taki problem mam 2blizniacze tabele które są ogromne i mają po 200kolumn muszę zainsertowac z tabeli A do tabeli B tylko te wiersze które mają a.oid rozne od b.oid wydaje mi się że da się to jakoś zrobić nie pisząc insert into kolumn1,kolumn2..... Itd

Może ktoś da jakąś rade.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 marca przez Paweł Nyczkowski Obywatel (1,620 p.)
jeśli tabele mają ta samą strukturę to:
insert into A
select B.*
from B
    left join A on A.oid=B.oid
where  A.oid is null
0 głosów
odpowiedź 14 marca przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Nie wiem z jakiej bazy korzystasz, ale zazwyczaj w kliencie bazy danych jest opcja na tabeli w stylu: "script -> select", gdzie samo wypisze Ci wszystkie kolumny - potem tylko kopiuj -> wklej do Twojego zapytania...
0 głosów
odpowiedź 14 marca przez VBService Ekspert (253,420 p.)
edycja 14 marca przez VBService

Nie wiem z jakiej bazy korzystasz

możesz też skorzystać z mechanizmu dynamicznego tworzenia kodu sql, np. poniżej pseudo kod jak by to mogło wyglądać mniej więcej , rzeczywista składnia jest zależna od użytego "silnika" bazy danych.

komentarz 14 marca przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jeśli tabele mają dosłownie te same kolumny, to nie zadziała zwykłe `insert into t2 select * from ...`?

Czemu się babrać z generowaniem SQLa
komentarz 15 marca przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)

miałem przypadek na postgresie - 2 identyczne tabele i nie chciało przejść zapytanie

 insert into tabeladocelowa  select * from tabelaźrodlowa 

po wypisaniu wszystkich kolumn w nawiasie za tabela docelowa i po select zapytanie przeszło...

Przyczyny nie znalazłem, ale profilaktycznie jak tworzę tego typu rzeczy to kopiuję nazwy wszystkich kolumn.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez haitoke Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 223 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 600 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...