• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odklejanie plecków telefonu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
100 wizyt
pytanie zadane 6 marca w Urządzenia mobilne przez Panelinio Gaduła (4,440 p.)
Cześć

Chciałbym poznać domowe sposoby na odklejenie plecków w telefonie. Potrzebuję się dostać do baterii i zobaczyć czy jakiegoś kabelka nie dopiąłem. Plecki sklejone klejem B-7000. Słyszałem o sposobach z suszarką, piekarnikiem lub acetonem, ale czy to serio pomaga? Proszę o nakierowanie mnie tak, abym nie narobił gorzej.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 6 marca przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
wybrane 7 marca przez Panelinio
 
Najlepsza
Piekarnik??? Serio? Na "trzy zdrowaśki"? Nawet o tym nie myśl, o ile nie chcesz mieć zapiekanki z telefonu :)

Suszarka to za słabe grzanie, aby upłynnić klej.

Aceton pomoże na świeży, płynny klej, a nie zaschnięty.

Pozostaje ci mechaniczne usunięcie kleju - przetnij go, np. żyletką czy ostrym, małym nożem i potem usuń odrywając spoinę od obudowy. Po wymianie baterii/kontroli użyj nowego kleju.
komentarz 7 marca przez Panelinio Gaduła (4,440 p.)

Nie no, zapiekanki nie chcę mieć wink Z tego co wiem ten sposób z piekarnikiem opiera się na najniższej dostępnej temperaturze i grzaniu przez 10-15 minut aby podtopić klej.

Ale dziękuję za rady laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 388 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 18 października 2022 w Urządzenia mobilne przez Kamillo Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...