• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stacja dokująca

Object Storage Arubacloud
+1 głos
98 wizyt
pytanie zadane 26 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

Cześć,
Chciałbym kupić stację dokująca bo będę zaczynał prace zdalną i chce zrobić sobie mały home office. Ogólnie planuje 3 monitory 2 x 24 16:9  cale Dell P2422H i mam aktualny monitor LG 21:9. Ale na ten moment będę korzystał z jednego DELL'a I LG.  I cały problem w tym, że ja do końca nie wiem jak to ma wyglądać.
Ogólnie ja chcę z tych monitorów korzystać zarówno z kompa jak i z laptopa. I niezbyt rozumiem jak to ma działać. Potrzebne jest 5 albo 4 wejścia HDMI.
a) 5 wejść
3 x monitor
1 x komp
1 x laptop

b) 4 wejscia
3 x monitor
1 x komp
I są w niektórych stacjach kable usb C do podłączenia.

Pytanie do was czy macie jakieś sprawdzone i godne polecenia stacje dokujące. Myślę .że tak 300 zł max 400 chciałbym na to przeznaczyć. No chyba, że macie jakiś inny pomysł na to.

 

Tutaj schemat:


A i jeszcze taki mały offtop:
Chciałbym to wszystko powiesić, możecie dorzucić jakiś fajny uchwyt do tych dwóch monitorów. Ładnie proszę laugh

komentarz 27 lutego przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Najpierw zobacz jakim portem możesz się skomunikować  laptopem i pc ze stacją dokującą - czy usb3 czy usb-c.Po HDMI się nie spotkałem. Ja mam DELL 6000 - działa poprawnie i raczej spełnia Twoje założenia.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 27 lutego przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
wybrane 29 lutego przez KonDZIKs
 
Najlepsza

Krótka standardowa notka, że przy odpowiednich monitorach nie potrzeba KVM (tj. do tego nie używa się stacji dokujących, tylko KVM, tj "przełączników" Keyboard/Video/Mouse). Ja korzystam z setupu, gdzie mam 3 monitory podpięte pod PC i laptopa (3x Dell U2417H), gdzie przełącza się między nimi zmieniając wejście na jednym z monitorów.

Generalnie w tym setupie potrzeba 2ch monitorów, które obsługują MST na DisplayPort – wtedy można połączyć to tak:

Przy tym setupie na tym podłączonym monitorze (który musi mieć 2 wejścia i jedno wyjście DP) wystarczy zmienić input, i się przełączają wszystkie 3 monitory (do 4 monitorów można tak połączyć).

Uwagi:

  • Monitor MUSI obsługiwać MST (Multi-Stream Transport) - to część protokołu DisplayPort, i MUSI mieć odpowiednią ilość wejść i wyjść DP.
  • Przy podłączaniu nie można pomylić wejścia i wyjścia DP – one są odpowiednio oznaczone na monitorach, ale trzeba się przypatrzyć.
  • Ponieważ dość dużo danych musi tymi kablami DP lecieć, to przy większych odległościach lepiej kupić lepsze (droższe) kable, np. takie które obsługują 8K.
  • Dla przypomnienia, podłączenie monitora po USB-C to de facto DisplayPort. W razie czego można się ratować przejściówkami (USB-C↔DP, DP↔MiniDP, MiniDP↔USB-C).
  • Cały ten setup wymaga DP i w ogóle nie działa z HDMI. Żadne przejściówki HDMI↔DP nie wchodzą w grę.
  • Warto sprawdzić, czy karty graficzne w laptopie/PC obsługują MST (np. niektóre nowe macbooki nie obsługują, ale większość normalnych kart obsługuje bez problemu).
  • Warto też policzyć ile danych po tym DP będzie szło. 3 razy 4K 120 Hz może być ciężko, ale 3x 1080p 60Hz bez żadnego problemu pójdzie.
  • Przy tym setupie założenie brzmi, że korzysta się naraz z 3ch monitorów na danym urządzeniu. Tj. nie da się w ten sposób zrobić ustawienia typu "2 monitory do PC i 1 do laptopa".... chyba, że mamy jeszcze jakieś dodatkowe wyjścia HDMI, i monitory mają wejścia HDMI, to można trochę pokombinować.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Bailiff Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 424 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w Urządzenia mobilne przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...