• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[VSCode] Ukrywanie innych sugestii jeśli copilot podaje sugestię

Object Storage Arubacloud
0 głosów
68 wizyt
pytanie zadane 13 lutego w Systemy operacyjne, programy przez toko Dyskutant (7,670 p.)

Ogarnąłem sobie ostatnio copilota w vscode i mam drobny problem z sugestiami. Kiedy zaczynam coś pisać to "na wierzchu" pojawiają się sugestie intellisense i word-based, dopiero po zescapeowaniu ich odsłania się sugestia copilota.
Da się jakoś zmienić to zachowanie tak, że jeśli copilot podaje sugestię, to żeby pozostałe sugestie były ukryte (tzn. żeby trzeba było copilota zescapeować i dopiero wtedy się pokazywały)?
Jest to dosyć przeszkadzające, że trzeba tak robić, zwłaszcza że nie zawsze widać czy sugestia copilota w ogóle tam jest. Tutaj przykładowe screeny:

VSCode screenshot with word-based suggestions and no copilot suggestion

*press esc*

VSCode screenshot with copilot suggestion and no other suggestions

komentarz 13 lutego przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Kurczę ja tak nie mam. Albo mi to nie przeszkadza. Sam nie wiem :D 

Jednak na copilota czekam gdy wiem że podpowie dobrze. I zazwyczaj po spacji gdy nie ma podpowiedzi więc może po prostu nigdy nie zwróciłem uwagi na to. 

W twoim przykładzie napisał bym tylko int nacisnął spacje i poczekał. 

1
komentarz 13 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
W tym konkretnym przykładzie to w czasie czekania na copilota to bym dokończył tą linię i już zaczął kolejną ;) Bardziej widuję go używanego do dłuższego boilerplate'u.
komentarz 13 lutego przez toko Dyskutant (7,670 p.)
edycja 13 lutego przez toko

@adrian17, W tym przypadku całkowicie się zgadzam, ale występuje to też np. kiedy piszę nazwę funkcji lub argumentu - czasami copilot od razu podpowiada kilkudziecięciolinijkowy kod, ale sugestie go ukrywają. To jest tylko przykład (po prostu byłem akurat w tym miejscu w kodzie kiedy postanowiłem zapytać). A z takimi krótkimi linijkami też pomaga. Np. piszę normalnie `#incl` i od razu mam podpowiedź dobrego includa. Zawsze kilka kliknięć mniej. W takich krótkich to używam go bardziej jako właśnie lepszego dopełnienia niż intellisense, nie czegoś co ma wygenerować większy kod.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 300 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 50 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2022 w C i C++ przez Wiktor51207 Początkujący (380 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...