• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++. Pierwsza lekcja. Kod do Cukierkow Jasia.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 7 lutego w C i C++ przez sensei108 Nowicjusz (120 p.)
edycja 7 lutego przez sensei108

Witam. Ucze sie i po raz drugi i podchodze do lekcji pisania kodu obliczania "Cukierkow Jasia"z tutorialu C++. Za pierwszym razem bylo ok. Po dlugiej przerwie (w miedzyczasie formatowalem dysk) przerabiam na nowo i mam taki problem ze pojawia sie komunikat o nie zakonczeniu projektu. GGdzie zrobilem blad. Zrobilem zrzuty ekranu. Lekcji z ktorej kozystam oraz mojego edytora.

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Na oko nie widzę problemu. Próbujesz uruchomić program ale jeszcze nie zbudowałeś projektu, więc pyta czy to zrobić - kliknij tak? :D
komentarz 7 lutego przez sensei108 Nowicjusz (120 p.)
przeniesione 8 lutego przez Arkadiusz Waluk

Kiedy klikam YES i potem F9 zeby sprawdzic czy dziala, wyskakuje to samo... ze projekt nie zakonczony... :(

Zas po wcisnieciu NO, takie info... :(

Nie chce zabierac sie za nastepna lekcje dopuki nie przebrne przez to i dlatego prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemusad

komentarz 7 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Dla pewności, dasz pełny screenshot tego co wyskakuje w C::B gdy klikasz "tak"?

W szczególności, na dole powinna być zakładka z logami.
komentarz 7 lutego przez sensei108 Nowicjusz (120 p.)

zrzut ekranu z logami

komentarz 7 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
No i j23 ma rację - zainstalowałeś code::blocksa, ale nie kompilator :) Doinstaluj g++ i tyle.
komentarz 7 lutego przez sensei108 Nowicjusz (120 p.)

Dzieki. Problem rozwiazany. Doinstalowalem G++ i dziala.smiley

+1 głos
odpowiedź 7 lutego przez PasjaInformatyki Nowicjusz (200 p.)
Hej, witaj, wygląda na to że twój plik program.exe jest kasowany przez antywirusa.
Zobacz czy plik jest w folderze z projektem gdy dasz F9.

https://stackoverflow.com/a/39323791 - Odpowiedź na taki sam kod błędu innego użytkownika na StackOverflow.
"Rozwiązany, program antywirusowy z jakiegoś powodu usuwał plik .exe. Umieściłem folder plików projektu na „liście wykluczeń” programu antywirusowego (lub możesz dezaktywować program antywirusowy"
komentarz 7 lutego przez sensei108 Nowicjusz (120 p.)
Pracuje na linuxie i nie mam antywirusa wiec nie mam jak ustawic wyjatkow. Kiedy klikam f9 pojawia sie tylko info o nieskonczonym projekcie. Kiedy ponownie otwieram folder i projekt, kod jest zapisany ale nie dziala.
komentarz 7 lutego przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Zainstalowałeś GCC w ogóle?

Jednoplikowce możesz sobie skompilować i uruchomić z terminala.
komentarz 7 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jeśli instalował codeblocks normalnie z paczki, to zazwyczaj też dodaje gcc jako zależność.

Natomiast tak, to jest możliwość - dlatego zapytałem o screenshota i logi.
komentarz 7 lutego przez PasjaInformatyki Nowicjusz (200 p.)

@sensei108,

Problem może być że Code Blocks używa Cygwina do debugowania i GCC do wydania.
Zobacz ustawienia Projekt->Opcje kompilacji, czy pokazuje GCC.

1
komentarz 7 lutego przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Jak jest na linuxie, to raczej cygwina nie ma ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 211 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 461 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2015 w C i C++ przez kropto Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 244 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...