• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio Code formatowanie kodu HTML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
89 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia w HTML i CSS przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
edycja 23 stycznia przez whiteman808

Hej, mam pytanie do użytkowników edytora Visual Studio Code

Chcę żeby Visual Studio Code formatował mi kod w trakcie pisania kodu jak pokazano na rysunku poniżej

Tymczasem kiedy wpisuję kod na bieżąco Visual Studio Code zamiast w trakcie wpisywania kodu nie wcinać treści tagu <html> wcina elementy tego tagu

VSCode stosuje formatowanie jakie chcę w trakcie zapisywania pliku, natomiast w trakcie pisania kodu nie. Opcja editor.formatOnType nie bierze pod uwagę kontekstu linijki z kodem. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć? Będę wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam :-)

Plik settings.json:

{
    "workbench.colorTheme": "Tokyo Night",
    "editor.fontSize": 19,
    "terminal.integrated.fontSize": 19,
    "dotnetAcquisitionExtension.enableTelemetry": false,
    "gitlens.telemetry.enabled": false,
    "telemetry.telemetryLevel": "off",
    "workbench.iconTheme": "vscode-icons",
    "editor.formatOnSave": true,
    "html.format.extraLiners": "",
}

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
próbowałeś skrótu SHIFT+ALT+F ? nie formatuje to w trakcie pisania ale jak już masz napisany kod
komentarz 24 stycznia przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
Chyba się zadowolę takim rozwiązaniem. Dzięki za radę

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 520 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...