• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gigabyte Z690 Gaming X DDR5 nie dziala flash bios

Object Storage Arubacloud
0 głosów
52 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Witam. Po zakupie płyty Gigabyte Z690 Gaming X PRO DDR5, mam z nią trochę problemów.

Po całkowitym zmontowaniu. Komputer startuje, ale pala się na przemian kontrolka czerwona od ram i boot i po jakims czasue daje sygnal dzwiekowy. Teoretycznie monitor tylko wybudza. Na procesorze I7 13700Kf.

Jeśli plyta ma jeden ze starszych BIOSow, to powinna wymagać aktualizacji do nowszej wersji, aby obsłużyła procesory 13 generacji.

Ściągnąłem Najnowszy BIOS. wgrałem na pendrive sformatowany pod FAT32. Pendrive włożony pod odpowiednie Złącze. Po naciśnięciu przycisku Q-Flash plyta się odpala, zapala się kontrolka blna pendivie i komputer się wylacz. Nie zapala się dioda przy przycisku Q-Flash. Proszę o pomoc.
komentarz 15 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Plik z BIOS-em wypakowałeś?

Z drugiej strony płyta zgłasza jakiś problem z RAM-em, więc może tu jest problem.

Resetowałeś BIOS po złożeniu komputera?
komentarz 15 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Flash bios już działa. Zrobiłem update. Nie zmieniło to problemu.

A mam pytanie. Plyta ma zasilanie na procesor 8pin plus druga wtyczka 4pin. Czy wystarczy, gdy wepnę tylko tą wtyczkę 8 pin?

Co do Ramu Sprawa ma się tak, że to nowe kości lexar Ares 6400mhz.

Plyta teoretycznie obsluguje do 6000mhz. Ale mi się wydaje, że pamięci powinny zwolnic?
komentarz 15 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)

@j23, 

Migają na przemian kontrolki cpu i Ram

komentarz 16 stycznia przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Czy wystarczy, gdy wepnę tylko tą wtyczkę 8 pin?

Powinno wystarczyć. Ta dodatkowa wtyczka jest po to, by rozłożyć prądy na większą ilość przewodów i złącz.

Co do migających kontrolek. Jak czytam w internetach, update BIOS-u u większości załatwiał sprawę, ale w zasadzie tu może być wszystko powodem problemu - od zasilacza przez CPU po BIOS.

Przy takich awaryjnych rozruchach płyty powinieneś odłączyć wszystko, co nie jest niezbędne do jej uruchomienia.

komentarz 16 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Flash przebiegł pomyślnie. Zauważyłem, że plyta ma wygięte piny w złączu CPU. Sądzę, że to jest problemem
komentarz 16 stycznia przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
Testowałem na 2 zasilaczach.

Ciekawi mnie to, że przy podłączeniu wtyczki zasilania 24 pin ns chwilkę mignie podświetlenie płyty i gaśnie.

Zwracam ja.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 72 wizyt
pytanie zadane 11 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Liryk Użytkownik (650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 19 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...