• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak Internetu na IPad mimo udanego połączenia WIFI z routerem Huaweoi B818.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
110 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia w Urządzenia mobilne przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Mam Ipada 9. generacji z nowiutką kartą PLUSH (100 GB na 30 dni) - karta dziś zarejestrowana, aktywowana i doładowana, wszystko OK wg. SMSów. Łącze się z routerem B818, połączenie OK, ale brak Internetu.

Resetowałem IPAD-a, nawet robiłem zerowanie ustawień sieciowych - nic nie pomogło. Internetu nie ma :)

Jakieś podpowiedzi?

Dzięki!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 stycznia przez Neo024 Nowicjusz (140 p.)
Cześć :)
Czy po podłączeniu innego urządzenia do WiFi masz dostęp do internetu?
Próbowałeś zapomnieć/usunąć sieć i ponownie się połączyć ?
komentarz 13 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Próbowałem, odpiszę szerzej jak wrócę do tego problemu.
0 głosów
odpowiedź 13 stycznia przez PabloMorales Użytkownik (810 p.)
Cześć, piszesz, że masz Ipad9 i kartę SIMP LUSH a potem, że nie nasz netu przy połączeniu się z routerem mobilnym Huawei.. Czy to taki skrót myślowy, czy kartę wkładasz do IPad-a ??
komentarz 13 stycznia przez PabloMorales Użytkownik (810 p.)
*PLUSH
komentarz 13 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Tak router, zawsze korzystałem z routera. Ipad ma tylko WIFI. Odpiszę szerzej jak wrócę do tego problemu.
komentarz 14 stycznia przez PabloMorales Użytkownik (810 p.)

Ok. Sprawdź kartę SIM na innym urządzeniu (np. tel.). Jak nie zadziała raczej jest problem z kartą. Jeśli chodzi o router to zakładam, że świeci lampka z zasięgiem sieci komórkowej. Może być potrzebne ustawienie APN-ów. Łączysz się z routerem, otwierasz przeglądarkę (net nie jest Ci potrzebny), wchodzisz w interfejs konfiguracyjny (dane masz na nalepce) typowo jest adres IP: 192.168.8.1. Pod tym adresem masz login i hasło. Klikasz duperele po drodze, przechodzisz do Network Settings (globusik), Przy Profile klikasz "+", uzupełniasz tabelkę (istotna jest wielkość liter), potem dajesz SAVE.

Profile name Plus
User name [pozostaw puste]
Password [pozostaw puste]
APN plus albo internet albo plus lub internet 

Jak widać, jest tu niuans: mogą być 3 różne APN-y.

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 575 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 177 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Jerzy Użytkownik (930 p.)

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...