• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop Wygaszacz ekranu nie wstaje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
75 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Cześć wie moze ktos co moze być grane mianowicie gdy używam laptopa wszystko dziala normalnie jak tylko odejdę na jakies 30min załączy sie wygaszacz a potem ekran sie wyłączy.

I problem polega na tym ze juz nie chce sie wzbudzić ruszam myszka itp i nic

Czytałem ze ta tasiemka może  być na wykonczeniu ale jak nie załącza sie wygaszacz to nic nie mruga wszystko smiga.

To może byc wina systemu czy cos mam Win10 Enterprise?
komentarz 15 grudnia 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

[...] a potem ekran sie wyłączy.

Ale tylko ekran, czy cały komputer?

komentarz 15 grudnia 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Tylko ekran jak dłużej jest wygaszany to nie idzie go wzbudzić a jak działa normalnie to nic sie nie dzieje.

A mam włączony wygaszacz po 10min jak juz wejdzie w wygaszacz i tak postoji ze 30min to lipa nie idzie wejść bo chwila jak jest wygaszony to dziala wzbudza się normalnie tylko po dłuższym czasie.

Sory za jakieś błędy ale z tel pisze.
komentarz 15 grudnia 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Czyli problem pojawia się tylko wtedy, gdy ekran się wyłączy...

Zajrzyj do podglądu zdarzeń systemowych, może tam będą zgłoszone jakieś błędy związane z ekranem.
komentarz 15 grudnia 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Wszedłem w EventViewer ale tu nic chyba nie ma.

Cos takiego.

https://zapodaj.net/plik-c0tcP8WVwK

https://zapodaj.net/plik-uQOBBMcczM

https://zapodaj.net/plik-w77e1Hw9eI

 

Nie wiem cos tam.widac ? Jakies Warning
komentarz 15 grudnia 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Ma ktoś jakiś pomysł na ten temat ?
komentarz 15 grudnia 2023 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)

@Tadzio001, Czyli ekran wygasza się po 10 minutach a po tych 30 cały komputer, pewnie się hibernuje. Sprawdź w ustawieniach zasilania.

komentarz 15 grudnia 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Nie no normalnie dziala komp hibernacje mam wylaczona i te ustawienia wylaczenia ekranu tez.

Tylko wygaszacz mam na 10min gdy odpali sie wygaszacz i tak go zostawie na dluzej to później chce wlaczyc ruszajac myszka to tylko jakby wygaszacz sie wylacza ale pozostaje czarny ekran jedynie reset pomaga.
komentarz 16 grudnia 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie pamiętam, gdzie to jest, ale podejrzewam, że opcjach zasilania. Wejdź tam i ustaw wyłączanie ekranu po np. dwóch godzinach (albo w ogóle wyłącz, jeśli Ci nie przeszkadza).
komentarz 16 grudnia 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
To wszystko juz wylaczylem to dziala.

Ale jak ustawie np po 15min wylacz ekran to później nie chce sie wzbudzić o to chodzi.

Mi nie chodzi o to jak wyłączyć i włączyć to w ustawieniach....
komentarz 16 grudnia 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Wiem, o co Ci chodzi, ale tak na odległość ciężko jest coś sensownego doradzić (tym bardziej, że nie ma żadnych błędów w logach). Stąd ta sugestia, by to po prostu wyłączyć.

Przeinstaluj sterowniki dla twojego laptopa (nie chodzi mi o sterowniki graficzne, tylko te związane z zarządzaniem urządzeniami).

Sprawdź, czy się wybudzi po naciśnięciu Ctrl + Alt + Del.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 98 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 648 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez piotrek0415 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,697 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...