• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana baterii w myszce bezprzewodowej

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2023 w Sprzęt komputerowy przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Witam, dostałem od kolegi myszkę glorious model o z zepsutą baterią. Podjąłem się próby jej wymiany wydawało mi się, że wszystko idzie gładko gdyż wymianę przeprowadzałem na podstawie filmiku: https://youtube.com/clip/UgkxnydWoK1NrhqA4lQTxchlJ48lJkhrWjPo?si=c97oSkBja7mZ6AI2

Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy podłączyłem myszkę do komputera przewodem żeby naładować nową baterię, a nic się nie ładowało :D Myszka działa po kablu aczkolwiek na samej baterii nic się nie dzieje. Co mogło pójść nie tak? Jak sprawdzić czy nowa bateria działa poprawnie?
komentarz 23 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Multimetr masz?
komentarz 23 listopada 2023 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Gdzieś powinien się znaleźć
komentarz 23 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Dobra, nie masz ;)

Daj to komuś, kto zna się choć trochę na elektronice.
komentarz 23 listopada 2023 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Dobra, mam :)) Mogę oddać to do kogoś kto się zna ale chciałbym się dowiedzieć na własną rękę co może być problemem i się czegoś nauczyć nowego. Nie wiem skąd u ciebie ta pasywna agresja ale jak nie chcesz pomóc to już lepiej nic nie pisz XD
komentarz 23 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A gdzie Ty tu masz agresję? Spytałem o multimetr, i skoro nie wiedziałeś, o co pytam, to założyłem, że nie znasz się kompletnie na elektronice. W takim przypadku nie ma sensu dywagować, co może być nie tak, bo nie ma możliwości zrobienia podstawowej diagnostyki. Tyle ;)
komentarz 24 listopada 2023 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Najwidoczniej po prostu się nie zrozumieliśmy. Nie wiem dlaczego "Gdzieś powinien się znaleźć" odebrałeś jako "nie", a ja twoją wiadomość odebrałem jako pasywno agresywną z racji na jej wydźwięk ale mniejsza. Moja wiedza na temat elektroniki nie jest zbyt duża tu się zgodzę ale multimetr mam mimo iż nie do końca potrafię z niego korzystać, chętnie się uczę więc jak mi powiesz co mogę nim sprawdzić to gwarantuje że dowiem się jak to zrobić i sprawdzę  
1
komentarz 24 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Dobra, mój błąd, zamiast "gdzieś" przeczytałem "gdzie". Zmęczenie...

Co do multimetru, możesz sprawdzić, czy nowa bateria ma jakieś napięcie. Sprawdź, czy podczas ładowania dochodzi do niej jakieś napięcie.

W komentarzu niżej napisałeś, że oryginalna bateria ma trzy kable, a nowa dwa. Może ten trzeci kabel jest konieczny... Bardzo prawdopodobne, że ten kabel jest od termistora, który mierzy temperaturę baterii, i gdy jest niepodłączony, chip kontrolujący ładowanie może uznać to za jakiś błąd i na wszelki wypadek blokować ładowanie.

Sprawdź te napięcia.
komentarz 24 listopada 2023 przez Ventus Użytkownik (740 p.)

Z moich pomiarów (o ile są prawidłowe) wyszło że bateria  bez podłączenia ma 0.55 V  , a po podłączeniu do myszki i ładowania spada do 0.52 V. Co do trzeciego kabla to w filmie niby nic nie było wspominane że jest potrzebny zresztą sam jego  autor zostawia tylko dwa, a jeśli jest potrzebny to jak to sprawdzić? Da się to jakoś zrobić "na krótko"czy jakoś tak? laugh

komentarz 24 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Połącz czarny i biały ze starej baterii tak, jak ma być, no i nową baterię. Jeśli wystartuje ładowanie, to będziesz wiedział, że to kwestia brakującego termistora.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 listopada 2023 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Dam jeszcze linki do akumulatora, który kupiłem i do tego co był w środku.

Był w środku:https://sklep.inncraft.pl/bateria-akumulator-li-poly-400mah-37v-582728

Kupiłem:https://allegro.pl/oferta/bateria-akumulator-li-poly-100mah-3-7v-jst-1-25-10208500216
komentarz 23 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Był akumulator 400mAh, a dałeś 100mAh, czyli cztery razy mniejsza pojemność, co będzie się skutkować znacznie krótszym czasem pracy na baterii.
komentarz 23 listopada 2023 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Wiem, było to celowe.
+1 głos
odpowiedź 24 listopada 2023 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Myślę, że temat można zamknąć. Przeszukałem komentarze pod filmikiem i ktoś miał identyczny problem co ja. Autor napisał, że trzeba kupić baterię z 3 przewodami lub złączyć mostkiem minus i pin do którego dochodzi biały kabel. Dziękuję za pomoc i dobre chęci.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez żółtodziób Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 17 września 2015 w Offtop przez Thonem Obywatel (1,230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 899 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2021 w Sprzęt komputerowy przez roccatuser Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...