• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kurs, szkolenie itp wybrać żeby przebranżowić się do pracy w IT

Object Storage Arubacloud
+1 głos
444 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2023 w Ogłoszenia, zlecenia przez Noemi Nowicjusz (130 p.)
Cześć, to mój pierwszy wpis i szukam porady jak wejść w branże it. Z programowaniem miałam trochę doczynienia w szkole, język c++. Chciałabym bezpośrednio zająć się programowaniem albo bazami danych. Szybko się uczę ale nie wiem jaki kurs, szkolenie, książki itp wybrać czy macie coś sprawdzonego do polecenia?
komentarz 21 listopada 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,010 p.)
1
komentarz 21 listopada 2023 przez Noemi Nowicjusz (130 p.)
Dzięki
1
komentarz 24 listopada 2023 przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)

Badanie społeczności IT [link], trochę stare, ale myślę że ciekawe.

komentarz 25 listopada 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,010 p.)

Jeszcze trzeba zajrzeć TU i się zastanowić czy warto :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 listopada 2023 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Polecałbym nie inwestować w żadne dodatkowe materiały, ponieważ sama nie wiesz, jakiej technologii się uczyć. Przejrzyj sobie internet, jest masa darmowych materiałów/filmów, które uczą różnych koncepcji. Odradzałbym C++ na początek z wielu powodów (sam zaczynałem od C).

Gdy piszesz, że się wahasz między bazami danych a C++, to od razu widać, że chyba zabrakło fundamentów. To tak jakbyś rozważała, czy chcesz się nauczyć prowadzić jeepa do off roadu, czy bolida formuły F1, bo ogólnie chcesz wejść w branżę i zostać kierowcą.
1
komentarz 22 listopada 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,010 p.)
Zgadzam się. Nic dodać, nic ująć.
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2023 przez niezalogowany
Proponuje na start próbować wielu rzeczy i zobaczyć co Ci się najbardziej spodoba. Branża IT to dosyć ogólnie napisane. Jest pełno dobrych i darmowych źródeł, z których można czerpać. Trzeba tylko szukać i próbować :) Np. jak interesują Cię strony internetowe, to zapraszam na mój świeżo utworzony kanał na YT @DamianoSmok. Jeśli np. chcesz robić gry, to warto może pooglądać coś o silnikach jak Unreal Engine, poszukać od czego zacząć naukę takiego silnika itd.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 223 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez MartynaL. Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 286 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,654 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...