• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sposoby na naukę C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
180 wizyt
pytanie zadane 29 października 2023 w C i C++ przez jorg123 Nowicjusz (140 p.)
Cześć

Szukam jakiegoś skutecznego sposobu na naukę C++, wiem że w internecie jest od groma poradnikow, jednak to mi jakoś nie wchodzi, czy polecacie może jakieś swoje metody, albo jakieś webinary itp.?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 października 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Realizowanie jakiegoś projektu w C++? Tworzenie czegoś od podstaw samemu? W tym wypadku w oparciu o jakiś kurs, np. gdzie realizując jakieś zadanie, możesz dowolnie samodzielnie je "rozszerzać", kombinować i tworzyć własne rozwiązania, dodatki ?
Trudno powiedzieć, na jakim etapie teraz jesteś, ale w PROGRAMOWANIU, najlepsza metoda to Learning By Doing, czyli po prostu praktyka (https://en.wikipedia.org/wiki/Learning-by-doing), też im więcej bodźców człowiek zaangazuje, tym lepiej wiedza i "zakres" potrzebny na opanowanie umiejętności się opanuje, bo to większe wyzwanie dla mózgu, więcej bodźców.

Zwykle dobre kursy są na Udemy, przeglądnij ( też przemyśl, co Cię z wykorzystaniem C++ interesuje, co byś chciał tworzyć, realizować? ).
https://www.udemy.com/topic/c-plus-plus/
0 głosów
odpowiedź 29 października 2023 przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)

To co napisał Wiciorny to jak chcesz się nauczyć języka C++ i masz pieniądze. I pewnie w nim pracować.

Jak tylko chcesz nauczyć się podstaw (dużo za mało do pracy zawodowej) i tylko hobbistycznie to niej więcej jak ja się uczyłem C++

1 Kursy Pana Mirka Zelenta.

2 Porosty projekt proceduralny + cpp0x.pl

2.5 To forum. Ale nie wiem czy to szczęście czy nieszczęście. Szczęście bo dużo się stąd dowiedziałem. Ale przestałem pisać programy, tylko zacząłem pisać na forum :).

3 Opus Magnum

4 Derek Banans c++

5 Bo Qian

6 105 STL Algorithms in Less Than an Hour - Jonathan Boccara

7. obliczeniowo.com.pl podstawy 

8 tabliczka mnożenia w Qt

9 No Itaki fajny kurs po angielsku na YouTube. Ale to bym musiał poszukać. Nie trzeba umieć za bardzo angielskiego bo pokazuje kod i co robi

10 Najważniejsze dużo wolnego czasu i zaangażowania, no i programistę można poczytać, cpp polska blog i modern cpp, i Reddit, i stackoverflow, itd...

A teraz jest fajny kurs Microsoftu.

 

 

 

 

komentarz 30 października 2023 przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Derek Banas, nie Banans :D
komentarz 30 października 2023 przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)
edycja 30 października 2023 przez TOWaD

Racja i

No Itaki fajny kurs po angielsku na YouTube

to chyba ten

a i chyba pre fajnych rzeczy można znaleźć tu.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 284 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 305 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 523 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...