• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zalałem laptopa rosołem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
394 wizyt
pytanie zadane 22 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez Dawidziu Bywalec (2,610 p.)
Tak, wiem, że to bardzo idiotyczne i prawdopodobnie w ogóle niepotrzebnie pytam

Ale zaraz po tym, jak to się stało, osuszyłem go chusteczkami i odłączyłem od zasilania

w ciągu kilku minut odłączyłem baterie i ususzyłem wnętrze

Jest to Lenovo Legion Y540

Czy oddając go do serwisu mogę jeszcze liczyć na jakieś zbawienie i jest choć niewielka szansa, że to przetrwał?
komentarz 22 października 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
A co byś zrobił z niesmacznym rosołem?
1
komentarz 22 października 2023 przez Dawidziu Bywalec (2,610 p.)
Nie wiem, jaki był bo się wylał i go nie zjadłem ☹️
komentarz 22 października 2023 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Nie znamy kluczowej informacji, ciężko więc stwierdzić czy laptop to przeżyje.

Najlepiej odczekaj jeszcze dla pewności aż wszystko wyschnie. Możesz zerknąć też na elektronikę czy nie widać śladów zupy. Warto je przemyć alkoholem izopropylowym.
komentarz 23 października 2023 przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)
: ). To zależy jeszcze czy lubisz rosół na słodko i słono. Jak tak to niedobrze, bo sól i woda to dobry przewodnik.

: )Pieprzenie chyba nie przeszkadza tylko drobnoustroje pozabija.

A tak na serio to napisz czy zadziałał czy nie.
komentarz 24 października 2023 przez Iei Obywatel (1,950 p.)

Po latach użytkowania komputera, jeżeli chodzi o mnie, bardziej martwił bym się wylanym rosołem smiley (no chyba że był niedobry)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2023 przez Adrianna.T Nowicjusz (160 p.)
Ja kiedyś w pracy zalałam laptop kawą, wylałam prawie pół kubka. Panowie z serwisu go oczyścili izopropanolem, do wymiany była tylko klawiatura. Szanse są :)
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2023 przez danehcan Obywatel (1,170 p.)

@Dawidziu, Ja bym oczyścił pcb alkocholem jak to ktoś wyżej napisał lub acetonem ale to z głową bo zmywa on napisy z pcb. Jeśli nie znajdziesz żadnych wypaleń ani wilgoci, to możesz spróbować go spokojnie podłączyć. Jeśli masz miernik pomierz cewki w poszukiwaniu zwarcia. Nie mierz faz procesora bo mają one zawsze niską rezystancje. Sprawdź też ósmą nogę biosu czy zwarcia nie ma. Jeśli wszystko git to odpalaj.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 551 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 589 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...