• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

trudność ze znalezieniem pracy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
356 wizyt
pytanie zadane 10 października 2023 w PHP przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
Cześć, jestem po stażu 3 miesięcznym, po którym niestety firma nie zatrudnia na stałe. Dostałem od firmy referencje, team leader chwalił moje umiejętności, którą są już na poziomie juniora. Sam uważam że bardzo wiele się nauczyłem podczas tego stażu i co ważne zdobyłem pierwsze doświadczenie komercyjne. Myślałem że znalezienie pracy po tym stażu będzie dużo łatwiejsze niż przed stażem, a jest właśnie odwrotnie. Wysyłam cv na stanowiska juniorskie gdzie jest wymagany php i laravel, nawet zacząłem już na staż wysyłać, a odezwu albo wcale nie ma, a szukam już od czerwca albo umawianie się na rozmowę i przed samą rozmową odwoływanie jej. Nie wiem co mam zrobić aby dostać pracę, albo chociaż dostać się na rozmowę. Jeśli ktoś byłby mi cos doradzić, albo dać jakieś wskazówki, będę wdzięczny.
1
komentarz 18 października 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Rynek Cię nie potrzebuje...
1
komentarz 19 października 2023 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
ostro. Gość pyta właśnie o to, co zrobić, żeby rynek go potrzebował
1
komentarz 19 października 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nic nie może zrobić. To nie jest jego decyzja, tylko rynku.
1
komentarz 20 października 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Zgadzam się z manjaro.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 października 2023 przez szymi_power Nowicjusz (180 p.)
Niestety aktualnie programistyczny rynek pracy odrzuca juniorów. Mid i senior mają problemy ze zmianą pracy, aby chociaż utrzymać poziom wynagrodzeń, a co dopiero juniorzy.

Pomijając sam rynek pracy, polecam bardzo dokładnie i rzetelnie spojrzeć na własne CV, chwalić się tym co zrealizowałeś, jak pomogłeś usprawnić pracę podczas stażu, wymienić dokonania itp. Samo wrzucanie umiejętności i to co się robiło jest mało atrakcyjne dla rekruterów.
1
komentarz 13 października 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,230 p.)
"Mid i senior mają problemy ze zmianą pracy"
Od kiedy? Na jakiej podstawie masz takie informacje, bo jakoś nie spotkałem się z takim problemem w branży, ani nie dostrzegam. "utrzymać poziom wynagrodzeń", to też bardzo mnie bawi, dalej wynagrodzenia rosną z kwartału na kwartał, więc nie wiem, kto miałby "utrzymać wynagrodzenie", jakby to miało ulegać teraz "zmniejszaniu".

Ten firmy robią wyrównania inflacyjne z góry, nie w ramach podwyżki :), aby ludzie mniej też odchodzili.
1
komentarz 17 października 2023 przez szymi_power Nowicjusz (180 p.)
Na podstawie własnego doświadczenia (porównanie na ile CV dostałem odpowiedź rok temu a na ile w tym roku w podobnym okresie + ile otrzymałem ostatecznie propozycji z konkretnymi stawkami).

Dodatkowo śledząc niektóre fora np. https://4programmers.net/Forum/Kariera/364478-zwolnienia_watek_zbiorczy?page=24.

Ja nie mówię, że jest panika (tak jak niektórzy sugerują), ale widać spowolnienie na rynku pracy.

Raporty dostępne publicznie są raczej tworzone na podstawie dostępnych ofert pracy i stawek podawanych w nich, a nie na realnych stawkach, które są ostatecznie ustalane w umowie.
komentarz 18 października 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
szymi_power ma rację. Szybko zbliża się kryzys i to nie tylko jeśli chodzi o branżę IT, ale nadchodzi duży kryzys gospodarczy.

Zauważcie, że ofert pracy jest coraz mniej, znacznie mniej niż przed kilkoma laty, a dodatkowo pensje praktycznie stoją w miejscu mimo gigantycznej wręcz inflacji na całym świecie od kilku lat, przez co wartość pieniędzy drastycznie spadła.
1
komentarz 18 października 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Też potwierdzam, ofert niby jest dużo, ale większość to firmy w których nikt nie chce pracować, ciągle ktoś się zwalnia i potrzebują ich zastąpić

W tych fajniejszych rekrutacje są w większości wstrzymane
+1 głos
odpowiedź 10 października 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
edycja 11 października 2023 przez marcin99b
Jeśli rzeczywiście nieźle ogarniasz i to jest prawda, a nie tylko słowa pocieszenia, to myślę że to może być kwestia szczęścia - trafiłeś na zły okres

Dawniej wiele firm się utrzymywało z kasy od inwestorów i różnego rodzaju dotacji, teraz, z powodu kryzysu gospodarczego, są mniejsze budżety na realizowanie odważnych wizji, w ostatnich miesiącach rekrutacje są głównie do firm w których ludzie za bardzo nie chcą pracować i się regularnie zwalniają - więc kimś trzeba ich zastąpić (albo akurat ta konkretna branża nieźle sobie radzi w czasach kryzysu)

Myślę że jak światowa gospodarka wróci do dobrej sytuacji, znowu powstanie mnóstwo ofert

Jest jeszcze kwestia że podczas pandemii dużo firm rekrutowało mnóstwo ludzi na zapas, bo myśleli że będą mieli dużo większe dochody, niektóre firmy brały ludzi żeby konkurencja ich nie wzięła - więc teraz te firmy aż tak nie potrzebują rekrutować nowych, a w niektórych zdarzają się masowe zwolnienia
0 głosów
odpowiedź 18 października 2023 przez Visual Studio Kot Bywalec (2,550 p.)
Niestety juniorom ciężej znaleźć pracę, obecnie pracodawcy wymagają by pracownik po krótkim wprowadzeniu był samodzielny i przynosił wymierne korzyści firmie.

Próbuj i nie poddawaj się, może popracuj nad CV lub prezentacją swoich dotychczasowych prac, może jakieś portfolio. Staraj się wysyłać również list motywacyjny, w którym opiszesz dlaczego to właśnie ty najlepiej nadajesz się na dane stanowisko. Pamiętaj by nie naciągać swoich faktycznych umiejętności, bo na rozmowie rekrutacyjnej odpadniesz w przedbiegach.

Pokaz się przyszłemu pracodawcy jako pasjonat, który czyta dokumentację po pracy a w wolnym czasie edukuje się w wybranym przez siebie kierunku. Dobra firma na pewno doceni te cechy. Nie wiem ile masz lat ale pamiętaj by nie poddawać się i nie zatrudniać byle gdzie tylko dlatego, że nie idzie Ci przez krótką chwilę. Jak raz porzucisz to co robisz, to z czasem tylko trudniej będzie do tego wrócić.

Trzymam kciuki za Twój sukces :D

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,221 wizyt
pytanie zadane 29 października 2020 w C i C++ przez Heatrow Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 395 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2018 w Java przez Virius Początkujący (490 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...