• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usuwanie pliku po określonym czasie PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
196 wizyt
pytanie zadane 6 października 2023 w PHP przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
Hej, mam pewien zamysł sytuacji: Użytkownik przesyła plik który po 30 sekundach jest usuwany, użytkownik może w tym czasie opuścić stronę i nigdy więcej jej nie odwiedzić ale po tych 30 sekundach od przesłania ten plik i tak ma się usunąć. Pytanie czy to wgl możliwe? Używałem funkcji sleep() ale to nie ma sensu A) użytkownik wyjdzie sleep się przerwie plik się nie usunie B) zamiast synchronicznie wykonywać PRZEŚLIJ PLIK CZEKAJ USUŃ to on wykonuje sleep przy ładowaniu strony po czym natychmiastowo dodaje i usuwa plik.
Zakładamy że całe przesyłanie mam napisane kod na usunięcie pliku też ale jak odczekać ten czas i to wykonać? zaznaczę że korzystam z XAMPP więc żadne sztuczki z dodawaniem pluginów czy argumentów do uruchamiania php mnie nie interesują.
Pytam ponieważ ani chatgpt ani ja nie mogłem znaleźć informacji na ten temat.

Z góry dzięki!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 października 2023 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
wybrane 20 października 2023 przez mateusz45
 
Najlepsza

No takie rzeczy się robi cronem lub innym schedulerem. Wówczas po prostu cron dba o to, żeby PHP zostało uruchomione raz na jakiś czas. Ale rozumiem, że Cię to nie interesuje.

Więc zostają zasadniczo dwie opcje:

  • sprawdzanie, które pliki trzeba usunąć, przy każdorazowym wywołaniu skryptu (czyli ktoś wchodzi, najpierw usuwasz wszystkie pliki, które trzeba usunąć, a dopiero potem obsługujesz jego żądanie),
  • bieda-cron, czyli usługa, która wchodzi pod podany adres raz na określony czas i wykonuje zawartą tam logikę (czyli np. miałbyś adres http://example.com/usun-przestarzale-pliki.php i taka usługa by wchodziła pod ten adres raz na 30 sekund i znajdujący się tam skrypt sprawdzałby, które pliki trzeba usunąć).
komentarz 20 października 2023 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
Sam na takie pomysły wpadłem ale myślałem ze może jest coś o czym nie wiem co pozwoli mi to zrobić "po Bożemu", dzięki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 220 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2019 w PHP przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 448 wizyt
pytanie zadane 24 września 2017 w PHP przez Tomasz Macura Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...