• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress - zniekształcone fotki

Object Storage Arubacloud
+1 głos
94 wizyt
pytanie zadane 6 października 2023 w Systemy CMS przez zuber198 Nowicjusz (150 p.)

Witam,

Mam problem z wyświetlaniem zdjęć na jednej ze stron które budowałem. Problem ogólnie występuje losowo i tutaj już zaczynają się schody. Problem polega na tym że zdjęcia w niektórych sytuacjach są zniekształcone lub w ogóle się nie pokazują ( tzn jest takie szare pole ). Próbowałem je konwertować na Webp, próbowałem także regenerować  miniatury. Nic nie pomogło.

Miał ktoś podobny problem?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 października 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)
Miałem podobny problem na firefox z zainstalowanym ublockiem. Np. na olx czy allegro - uploadując foty, finalnie otrzymywałem podobny efekt rozmazania.

Zrób reupload tych zdjęć na innej przeglądarce.
komentarz 6 października 2023 przez zuber198 Nowicjusz (150 p.)
Dzięki za info, przetestuje sprawe
0 głosów
odpowiedź 6 października 2023 przez Velta Maniak (52,370 p.)
Problem po stronie przeglądarki – warto sprawdzić ustawienia prywatności, ewentualnie powiązane z tym tematem rozszerzenia.
komentarz 6 października 2023 przez zuber198 Nowicjusz (150 p.)
Problem nie jest tylko u mnie, widzą to też inni na różnych przeglądarkach
komentarz 6 października 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)
Tak, widzisz to na wszystkich późniejszych przeglądarkach bo problem masz na poziomie uploadu pliku. @Velta miał na myśli chyba to samo co ja - czyli sprawdzenia innej przeglądarki na poziomie ładowania plików na serwer.

Bo te pliki wyglądają na "rozmazane" już na poziomie sekcji zarządzania mediami w WP - nawet bez wstawienia ich na stronę.

Ten problem nie dotyczy bezpośrednio samego wordpressa tylko wcześniejszego etapu - ładowania plików.
komentarz 7 października 2023 przez zuber198 Nowicjusz (150 p.)

Zrobiłem test i wrzuciłem fotke z całkiem innej przeglądarki. Rezultat jest ten sam. Zauważyłem też pewną zależność, przy wyborze wielkości fotki ( 1024, full) zmienia się też jego podgląd w samej edycji strony. Pokazuje się normalnie jako full image ale już jako wersja large (1024) nie pokazuje wcale.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 88 wizyt
pytanie zadane 2 września 2023 w Systemy CMS przez zuber198 Nowicjusz (150 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...