• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React.ts vs Svelte+SvelteKit (front end w Typescript).

Object Storage Arubacloud
0 głosów
99 wizyt
pytanie zadane 4 października 2023 w JavaScript przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

Przeczytałem kilka porównań Reacta i Svelte i wciąż nie wiem który jest lepszy (tj. dla mnie) :)

Svelte przekonuje małym rozmiarem bundle (może być nawet 20-30 razy mniejszy niż w React!). Jest sporo wydajniejszy i ponoć łatwiejszy w nauce. Można powiedzieć same zalety, ale.....

React ma lepsze wsparcie dla Typescript, ma ogromny ekosystem (wiele bibliotek), wielką społeczność, jest używany niemal przez wszystkie firmy. Ma doskonale ugruntowaną pozycję. Znacznie wiecej ofert pracy, itd. React zapewnia też lepszą testowalność.

Mnie zależy na rozwiązaniu:

- w TS, interesuje mnie wykorzystanie głównie Typescript

- dla małych i bardzo małych appek/stron (typu wizytówki, blog, portfolio, czy strona pizzerii :D ), raczej nic większego.

- fajnie gdyby można było wykonać moduły do wielokrotnego wykorzystania w różnych appkach (w końcu przykładowo strona "O firmie" czy "Formularz kontaktowy", "Lista produktów" czy "Koszyk" pojawią się na prawie wszystkich stronach).

Co będzie lepsze w takim wypadku?

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 532 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2022 w JavaScript przez jarusek13 Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...