• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP -> inny serwer -> localhost -> zapytanie sql do pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
170 wizyt
pytanie zadane 27 września 2023 w SQL, bazy danych przez itDesigner Nowicjusz (150 p.)
edycja 27 września 2023 przez itDesigner

Hobbystycznie zajmuje się pisaniem stron internetowych w języku PHP. Dla firmy, w której pracuje utworzyłem jedną (stoi na niezależnym serwerze - edit: w innej lokalizacji). Teraz przyszedł mi do głowy pomysł, aby ją dodatkowo zintegrować z programem, który firma używa. Zapytałem firmę, która jest naszym opiekunem zajmującym się tym programem, aby utworzyli mi dostęp do bazy danych tej aplikacji. W odpowiedzi na kilka pytań otrzymałem:

Użytkownik: zamazane
Hasło: zamazane
Serwer ip_jest_lokalne (tj. np. 192.168.0.41)
Baza: /folder/folder/BAZADANYCH.ib

(...) baza jest na serwerze linuxowym (...) Z zewnątrz nie ma dostępu, trzeba być w sieci wewnętrznej. Może jest jakiś VPN w firmie (...) To dane do połączenia do bazy danych. Można ich używać w konfiguracji odbc lub w connection string w językach programowania.

Wychodzi na to, że dostęp, który mi udostępniono do bazy danych, jest możliwy tylko w sieci lokalnej. Gdy pinguje podany adres ip na komputerze windows, jest odpowiedź. Moje pytania są następujące:

  1. W jaki sposób w ogóle dobrać się do tej bazy w sieci lokalnej z poziomu windows?
  2. W jaki sposób wykonać zapytanie z poziomu php na inny serwer? Załóżmy dwie możliwości:
    • Nie mam dostępu do linuxa w sieci lokalnej i mogę jedynie próbować konfigurować coś na windowsach, z których takie zapytania mogły by być przekierowywane.
    • Zapewniony jest bezpośredni dostęp do linuxa w sieci lokalnej

___________________________________________________________________________________________

Edit: Okay. Poszperałem trochę na zagranicznych forach. Zainstalowałem odpowiedni sterownik InterBase. W administratorze źródła danych OCDB skonfigurowałem połączenie pod nazwę i ścieżkę. Upewniłem się, że dla xamppa w folderze ext jest rozszerzenie php_interbase.dll Wykonywać polecenia z localhosta mogę. Pozostaje kwestia wykonania zapytań z zewnętrznego serwera, więc chyba będę musiał zapytać informatyka w firmie czy mamy VPN jakiś.

komentarz 29 września 2023 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Rozumiem, że serwer www stoi na publicznym adresie i że masz do niego dostęp administracyjny (skoro chcesz pisać w php) - więc możesz łączyć się z na ten komputer i (choćby przy pomocy ssh i putty) stworzyć przekierowanie jakiegoś portu na serwerze www do bazy danych. Zaleta i wada jednocześnie będzie taka że jakiś komputer w firmie będzie musiał pracować (i tak będzie musiał pracować serwer bazy danych). Zaletą jest to, że w razie kłopotów można szybko odciąć stronę od bazy.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 września 2023 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
wybrane 28 września 2023 przez itDesigner
 
Najlepsza
Czekaj bo nie rozumiem.

Niezależny serwer mieści się w tej samej lokalizacji co firma czy jest tam wykonywane zewnętrzne połączenie?

Jeżeli w tej samej lokalizacji a potrzebują zestawienia z VPN'em to najszybciej Ci będzie poprosić o utworzenie LAMP'a i wypuszczenie portu 80 na którym będzie działał wtedy na spokojnie łączysz się z przeglądarki do strony i po localhoście możesz się łączyć z bazą danych.

Jeżeli jest wykonywane zewnętrzne połączeni to poproś o udostępnienie jednego wolnego portu tak aby można było łączyć się z bazą danych najlepiej ze stałego IP żeby dodali do whitelisty i wtedy też nie ma problemu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,578 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2017 w SQL, bazy danych przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 513 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w SQL, bazy danych przez Patryk1712 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2019 w SQL, bazy danych przez Maikel11 Początkujący (470 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...