• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przywracanie danych z dysku HDD (głównie pliki graficzne) po formacie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 23 września 2023 w Systemy operacyjne, programy przez matekkk21 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Dwa dni temu zgrałem ważne dane na dysk HDD (głównie pliki w formatach .PNG, .JPG, .RAW, .TIFF, .PSD oraz .AI łącznie 275 GB z 465 GB całkowitej pojemności dysku) w celu przeniesienia ich na inne urządzenie. Lekkomyślnie przed wyjęciem dysku kliknąłem przywrócenie fabrycznych ustawień Windows 10 wraz z usuwaniem danych. Czy możliwym jest przywrócenie utraconych plików? Próbowałem różnymi programami - Disk Drill, Puran File Recovery, Wise Data Recovery, Stellar Data Recovery, EaseUS a w tym momencie skanuję w poszukiwaniu danych przy użyciu StrongRecovery który został polecony przez kogoś na tym forum. Jeśli będzie to konieczne - jestem w stanie uiścić opłatę za premium, jednak zależy mi aby odzyskać chociaż część danych. Do tej pory przy użyciu wyżej wymienionych pokazywały mi się pliki w małej ilości, o dziwnych rozszerzeniach, których nie dało się otworzyć ani przekonwertować, bądź komputer informował o błędach/uszkodzeniu. Były to głównie programy płatne w wersji darmowej, ale skoro podczas używania opcji "deep scan" nie pokazywało sensownych, moich plików, nie widzę sensu w kupowaniu dostępu do wersji płatnych (być może to błąd?). Dysk stoi pusty - poczytałem trochę i nie chcę, aby dane zostały nadpisane, więc go nie ruszam. Jeśli może to pomóc - była również druga lokalizacja tych plików, na dysku SSD, podzielonym na dwie partycje. Na jednej z nich znajdował się system, a na drugiej pliki, na których mi zależy. Czy ktoś jest w stanie udzielić jakiejś wskazówki lub polecić program, który w jakimś stopniu pomoże w odzyskaniu utraconych informacji?
komentarz 23 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
jeśli dysk nie był uszkodzony, a wyczyściłeś trwale na nim dane, to takich danynch nie odzyskasz w żaden sposób, jeśli tym bardziej nigdzie nie miałeś kopi zapasowej.
komentarz 23 września 2023 przez matekkk21 Nowicjusz (120 p.)
Co oznacza trwałe usunięcie danych? Artykuły na Internecie zrobiły mi nadzieję, że mimo wszystko jest jakaś szansa.
komentarz 23 września 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
tzn, jesli zrobiłeś tak "że dałeś przywracanie danych fabrycznych" z usunięciem danych, to dysk został wyczyszczony i NADPISANY fabrycznie, więc nie ma możliwości ich odzyskania.

Gdyż, proces przywracania fabrycznych ustawień Windows 10 z usuwaniem danych polega na ponownym sformatowaniu partycji systemowej i nadpisaniu obszaru dysku, na którym były przechowywane dane
komentarz 23 września 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)
może spróbuj zainstalować linux life i użyć jakiś narzędzi z niego, ale jeśli wykonało się "pełne formatowanie" to obszar na pewno został nadpisany losowymi danymi, lub jak było "szybkie formatowanie" które działa jak delete, skoro miałeś 275 GB to istnieje szansa na odzyskanie części IMO
komentarz 25 września 2023 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Może PhotoRec da radę
komentarz 29 września 2023 przez Toxc Mądrala (7,440 p.)

@neo1020, 

Formatowanie nie usuwa danych. Usuwa jedynie znaczniki danych, nie usuwając samych danych.

szybkie formatowanie" które działa jak delete, skoro miałeś 275 GB to istnieje szansa na odzyskanie części IMO

Jest szansa na odzyskanie większości smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 września 2023 przez darknode Początkujący (430 p.)
Po jednym formatowaniu, nie nadpisywaniu dysku, moze Ci pomóc jako tako program R-Studio

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 225 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ghost777 Nowicjusz (130 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,658 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...