• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop na studia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
551 wizyt
pytanie zadane 21 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez sikora157 Nowicjusz (160 p.)
Cześć, od października zaczynam studia informatyczne i poszukuje dobrego laptopa do 6k. Zastanawiałam się wstępnie nad Macbookiem air M2 albo Macbookiem 13 pro. Jednak nie wiem jak wygląda sprawa kompatybilności iOS z programami. Myślałam nad iOS ponieważ mam tablet i telefon z tym systemem i byłaby ułatwiona praca między tymi urządzeniami. Czy jednak może warto wybrać coś z windowsem?
 

Głównie zależy mi na mobilności urządzenia czyli max 14 cali, cienki oraz o długiej pracy na baterii. Oraz by był cichy i nie miał problemu przy bardziej zaawansowanych programach. Czy macie coś do polecenia?
komentarz 26 września 2023 przez sikora157 Nowicjusz (160 p.)

@sikora157, powstała tu dość zacięta rozmowa o systemach które szczerze mówiąc mnie nie interesują, nie chce wyjść na nie wdzięczna za te odpowiedzi ale nie o to pytałam. Zastanawiałam się głównie między iOS a Windowsem. Nigdy. Pozostałych nie korzystałam i nie chce się pchać na głęboką wodę z początkiem studiów. 
 

Jeśli chodzi o pomoc przy dobieraniu laptopach nie ukrywam, że mam z tym problem. 3/4 lata temu zakupiłam Lenovo który wysiadł i boję się kolejnego zakupu który starczy na tyle. (Dlaczego myślałam o Macu). Nie indteresuje mnie wywalanie 20 tys na laptopa. Na stacjonarny jeszcze okej. Każdy laptop z windowsem ma skomplikowane nazwy, podobne parametry i poprostu wariuje. Czy ktoś mógłby mi pomoc? 

komentarz 27 września 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Generalnie najlepszym sposobem by dowiedzieć się o potrzebach będzie przeczekanie. Decyzje podejmij w trakcie pierwszego roku. Na tym etapie szkoda kasy na laptop do wszystkiego, gdzie będziesz głównie na nim pisał. Osobiście bym poczekał na rozpoczęcie roku.
komentarz 27 września 2023 przez sikora157 Nowicjusz (160 p.)
Nie chce do wszystkiego. Do notatek używam tableta więc to będzie laptop głównie do pisania programów i labolatoriow
komentarz 27 września 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
O ile celujesz w pisanie programów na iPhony czy inne urządzenia stricte od Apple, to zostaje Mac. W przeciwnym wypadku kierowałbym się w stronę laptów biznes. Dell XPS czy Lenovo. Od Della masz dobrą gwarancję, nie jestem pewny czy zmieścisz się w tych 6k. Ale generealnie laptop na 5 lat spokojnie, przynajmniej z mojego doświadczenia. Levowo nie używałem.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 września 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Musisz sam zdecydować.

Możliwości widzę trzy w tej kwocie:

- bardzo dobry sprzęt z najgorszym systemem operacyjnym (Windows):

- kiepski sprzęt z bardzo dobrym systemem operacyjnym (MacBook)

- wersja mieszana, bardzo dobry sprzęt z Linuksem.

Musisz sam zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze. Każdy ma swoje priorytety. Dla mnie osobiście ważne są parametry sprzętu. I jeśli nie stać mnie na Maca to biorę Linuksa. Na pewno nie kupiłbym MacBooka z podzespołami sprzed 5-8 lat... A już na pewno nie brałbym Windowsa...
komentarz 26 września 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Nie można powiedzieć że linux lub windows jest lepszy.

Można.

komentarz 26 września 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Jak jest się ignorantem, to można wszystko, ale czy warto?
komentarz 28 września 2023 przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
>Ale shitposting, spuszczacie się nad systemami operacyjnymi jakby to było coś najważniejszego.

>Jak jest się ignorantem, to można wszystko, ale czy warto?

Póki co to wy próbujecie pokazać swoją wyższość
komentarz 28 września 2023 przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
Można i w ten sposób podsumować dyskusję https://pl.wikipedia.org/wiki/Relatywizm, czemu nie?

W końcu czyż prawda nie jest względna? Mamy wiele tego przykładów w życiu :D
komentarz 30 września 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

>Ale shitposting, spuszczacie się nad systemami operacyjnymi jakby to było coś najważniejszego.

>Jak jest się ignorantem, to można wszystko, ale czy warto?

Póki co to wy próbujecie pokazać swoją wyższość

XD 

Gdzie uczycie się tak wyciągać zdania z kontekstu? 

0 głosów
odpowiedź 23 września 2023 przez sikora157 Nowicjusz (160 p.)

Po tym co tu przeczytałam zdecydowałam, że najbezpieczniejsza opcją pod względem labów i ogólnie studiowania będzie laptop z windowsem. Znalazłam dwa które względnie wydawałoby mi się miały dobre parametry i były w miarę małe. chciałabym jednak się doradzić czy aby napewno te parametry są okej i laptopy? Pytam bo mam pecha jeśli chodzi o urządzenia i wolę dopytać każdego źródła. 
 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-5-14alc05-14-ips-r7-5700u-16gb-ssd-512gb-windows-11-home

  

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-hp-14s-fq2023nw-14-ips-r7-5825u-8gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home

komentarz 23 września 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Imo 8Gb ramu, to zdecydowanie za mało jeżeli myślisz o laboratoriach. Sama maszyna wirtualna pożre większość zasobów. Osobiście celowałbym w klasę biznes, nawet kosztem używanego sprzętu.
komentarz 24 września 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 24 września 2023 przez manjaro

@sikora157, tutaj przaeczytałaś opinie dwóch osób, a to zdecydowanie za mało aby mieć klarowny obraz sytuacji.

Ja z kolei na studiach informatycznych korzystałem z Linuksa i Windows nigdy do niczego nie był potrzebny.

komentarz 25 września 2023 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Są przedmioty gdzie jest potrzebny linux np. systemy operacyjne, są i takie gdzie jest potrzebny windows np. asp.net.

Też uważam że za tę cenę branie mniej niż 16gb to słaby pomysł.
komentarz 26 września 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
U mnie na studiach języki i technologie były zawsze kwestią wyboru studenta. Oczywiście tam gdzie to miało sens.
0 głosów
odpowiedź 25 września 2023 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
W dobrej cenie masz Lenovo Yoga Pro - dobre wykonanie, matryca.
Ranking laptopów https://techlords.pl/ranking-laptopow-wrzesien/
komentarz 27 września 2023 przez sikora157 Nowicjusz (160 p.)
A coś w mniejszych wymiarach? Np 13,3”?
komentarz 29 września 2023 przez Szakal77 Nowicjusz (220 p.)

Zobacz model ASUS ZenBook S13 R5-6600U/16GB/512/Win11 OLED. Mały 13,3", lekki 1 kg ze świetnym ekranem OLED.

0 głosów
odpowiedź 29 września 2023 przez Szakal77 Nowicjusz (220 p.)

Zobacz na stronie Pan Laptop. Masz tam dużo modeli do wyboru. Jak nic nie znajdziesz to napisz do nich bo dobierają laptopy do indywidualnych potrzeb.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez ptomeccc Użytkownik (800 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 711 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez hubert_19 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 586 wizyt
pytanie zadane 11 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Baku863 Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...