• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Panelu Gracza Zapytanie mysql

Object Storage Arubacloud
+1 głos
78 wizyt
pytanie zadane 12 września 2023 w SQL, bazy danych przez PropertySamp Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 12 września 2023 przez PropertySamp
Witajcie, mam pewien problem.
Mianowicie chodzi o to, że tworze Panel Gracza i mam pewien problem, generalnie nie wiem jak z tego wybrnąć, chodzi o to, że gdy tworzymy postać - podajemy dwie dane = Imie postaci oraz osobno Nazwisko Postaci, lecz chciałbym połączyć to aby z dwóch kolumn pobrało w jedną tabele o nazwie "Name".

O co dokładnie chodzi:

Mamy dwie tabele na forum (PHP, HTML, MYSQL).

Imie - Wprowadzamy imie postaci.

Nazwisko - Wprowadzamy nazwisko postaci.

<Tutaj jest button akceptujący>

I generalnie teraz chciałbym aby te dwie kolumny - IMIE - NAZWISKO zostało pobrane w jedną o nazwie NAME, w formacie Imie_Nazwisko.

Nie potrafię z tego wybrnąć, może jakaś mądra głowa mi pomoże.
Bo gdy ja tworzę swój kod oddaje mi pozycje = 0.
komentarz zamknięcia: rozwiązany problem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 września 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
wybrane 12 września 2023 przez PropertySamp
 
Najlepsza

Możesz stworzyć kod PHP, który będzie zbijał to w jednego stringa (wraz z tą podłogą )i tego stringa dodać do bazy jako kolumnę name (co rozumiem chcesz osiągnąć) funkcją implode()

$nameArray = implode("_", $nameString);

Jeśli byś potem gdzieś kiedyś potrzebował rozbić to znów na 2 osobne części możesz użyć funkcji explode()

$nameArray = explode("_", $nameString):
komentarz 12 września 2023 przez PropertySamp Nowicjusz (160 p.)
Nawet z taką pomocą sobie nie potrafię poradzić, ah ta tęga głowa. Chodzi mi mianowicie jak mam wykonać to na zapytaniu MYSQL.

 

$imie = trim($_POST['imie']);
        $nazwisko = trim($_POST['nazwisko']);
        $accid = $_SESSION['sesjaID'];

        $sql = "SELECT * FROM players WHERE accountid='$accid' AND Name='TUTAJ ZEBY BYLO IMIE_NAZWISKO'";

        $rezultat = @$polaczenieBaza->query($sql);
komentarz 12 września 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

chyba o to Ci chodziło ?

$sql = "SELECT * FROM players WHERE accountid='" . $accid . "' AND Name='" . $imie . "_" . $nazwisko . "'";


 

komentarz 12 września 2023 przez PropertySamp Nowicjusz (160 p.)

Już poradziłem sobie dziękuje za pomoc. @wizarddos jesteś genialny. ;P

komentarz 12 września 2023 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

Możesz po prostu dodać tą linijkę 

$name = trim($_POST['imie'])."_".trim($_POST['nazwisko']);

I zmienną name dodać do zapytania

 

Poza tym zapoznaj się z takimi pojeciami jak SQL injection  i prepared statements

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 315 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2022 w SQL, bazy danych przez Piotr Popławski Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2021 w SQL, bazy danych przez lulok7 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w SQL, bazy danych przez kacperl95 Obywatel (1,980 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...