• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 LoT Enterprise LTSC/LTSB ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
136 wizyt
pytanie zadane 5 września 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Cześć

Natrafiłem ostatnio na Windows 10 Enterprise LTSC poczytałem poszukałem i pojawił mi się też system Windows LoT 10 Enterprise LTSC ale nigdzie nie moge go pobrać nie ma żadnej wersji trial są jakieś informacje na stronie głownej microsoft ale nie ma opcji "Download" itp

Moje pytanie brzmi czym te dwa systemy się różnią zwykłe "Enterprise" od "LoT Enterprise" czytałem że niby to jedno i to samo tylko kiedyś nazwa była inna ale nie wiem i też te wersje LTSC to wiem ze ma długie wsparcie a LTSB ?  jest jeszcze taka wersja, czy po prostu ja porzucili i przeszli na LTSC ?

Bardzo proszę o jakieś wyjaśnienie na chłopski rozum mi tego.

Dziękuje.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 września 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)
W najwiekszym skrócie LTSC i LTSB to są wersje dedykowane duzym podmiotom. LTSB szczególnie dla wrażliwych instytucji. Oba wydania dostają poprawki tylko dla najważniejszych funkcjonalności zw. z bezpieczeństwem.

One są dostepne po zawarciu umowy z Microsoft na Software Assurance.

Jeżeli chodzi o LoT - zakładam że zrobiłeś tu literówkę i chodziło Ci o IoT? To jest wydanie Windowsa na tzw. urządzenia "Internetu rzeczy".

Generalnie wydanie Enterprise są przeznaczone dla dużych firm i noge mogą się dalej różnić sposobem wsparcia - LTSB / LTSC. Pierwsze trzy  litery zawsze pochodzą od wyrażenia Long-term support.
komentarz 5 września 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Aha a to tak sobie sprawdzić jak to wygląda na VirtualBoxie nie moge pobrac tego WS 10 IoT Enterprise bo jest na stronie "90 days trial" ale od razu przełącza mnie do pobrania Windows 10 Enterprise i WS 10 Enterprise LTSC.

Bo wsparcia LTSB już chyba nie ma ? zostało tylko LTSC bo na stronie Microsoftu nigdzie nie widze żeby było można pobrać wersje próbną tylko jest Enterprise LTSC ?

A tak jak juz jestem przy tym to LTSB chyba lepszy wydajniejszy, bezpieczniejszy system od LTSC ?
komentarz 6 września 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)
Microsoft zmienił nazwę w 2019 z LTSB na LTSC.
Dystrybucja LTSC jest dla firm, tak jak Ci napisałem - nie wiem jakie są obecnie sposoby załapania się na te wydania. Z tego co pamiętam jest to możliwe przez ich program Software Assurance. To jest kwestia różnic w wydawanych aktualizacjach. W praktyce to nadal Windows.

Co to IoT - możesz sobie pobrać wydanie core - https://learn.microsoft.com/en-us/windows/iot-core/downloads
komentarz 6 września 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Ok to już prawie wszystko wiem.

A o normalna wersje IoT tzn Windows 10 IoT LTSC muszę pisać do nich tam ?

Nie te wydanie core. .
komentarz 7 września 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)
Nie tyle w kwestii pobrania obrazu, co uzyskania klucza dla wydań Enterprise LTSC, one są wydawane podmiotom binzesowym itp.

Skąd takie parcie po Twoje stronie na wydania Enterprise LTSC?
komentarz 13 września 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Po prostu słyszałem że Windows 10 IoT LTSC/Enterprise LTSC jest taki "okrojony" stabilniejszy i wydajniejszy a z racji tego że nie mam jakiegoś super sprzętu potrzebowałbym właśnie takiego systemu myślałem na początku coś o Linuxie ale to nie dla mnie na razie. Wole siedzieć jeszcze na tym starym sprzęcie na Win tylko ze Win 10 Pro u mnie jakoś kuleje działa ale nie raz przycinki są.

Dlatego tak się interesuje tymi wersjami. Może to błąd...  nie wiem
0 głosów
odpowiedź 5 września 2023 przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
Chyba że nie widzę ale wszędzie na oficialnej stronie MS nie ma do pobrania LTSB wersji albo IoT .. ;/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,469 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 249 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...