• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja aplikacja i Jakie macie trudności w nauce programowania / seo / dev ops / marketingu lub innych gałęzi branży IT?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
384 wizyt
pytanie zadane 5 września 2023 w Nasze projekty przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Hej!

Dawno nie było mnie na forum, ale już jestem. Wracam do was z pytaniem

Jakie macie trudności w nauce programowania / seo / dev ops / marketingu lub innych gałęzi branży IT? [miała być ankieta ale po dodaniu wątku nie da się dodać :/]

Ostatnimi czasy w pracy zajmuje się głównie rozwojem juniorów, a czasami stażystów w firmie. Sam mam już problem z przypomnieniem sobie jakie były moje problemy jak zaczynałem (prawie 10 lat temu), zwłaszcza, że w internecie nie było tylu zasobów co obecnie. Pierwsze kursy video kupowałem jeszcze na dvd zamiast na Udemy :D

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł stworzenia aplikacji webowej która w ładny, interaktywny sposób przedstawiała by proces uczenia się umiejętności. Coś w rodzaju roadmap z książkami, kursami online i linkami do darmowych zasobów. Co sądzicie o takiej stronie?

1
komentarz 5 września 2023 przez VBService Ekspert (253,420 p.)

stworzenia aplikacji webowej która w ładny, interaktywny sposób przedstawiała by proces uczenia się umiejętności. Coś w rodzaju roadmap z książkami, kursami online i linkami do darmowych zasobów. Co sądzicie o takiej stronie?

bardzo dobry pomysł. yes

1
komentarz 5 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

@Else, ta strona ma na siebie zarabiać w jakiś sposób?? :)

komentarz 5 września 2023 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
W roadmapach będą darmowe materiały, ale też płatne jak właśnie książki czy kursy.

Prawdopodobnie najbardziej opłacalna będzie afiliacja książek, kursów online i innych płatnych źródeł.
1
komentarz 6 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Wydaje mi się, że w Polsce jest mało programistów. Raczej postawiłbym na stronę w języku angielskim by mieć znacznie więcej odbiorców.
1
komentarz 6 września 2023 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Też mi się tak wydaje. Dlatego chciałbym zacząć od języka angielskiego, a potem dodać polską wersję.

Mam wrażenie że znajomość języka angielskiego wzrosła w ostatnich latach i osoby które uczą się it nie mają problemu z nauką z angielskich materiałów.
1
komentarz 6 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Polska wersja IMO zbyteczna, chyba że stawiasz na automatyczne tłumaczenia, wtedy będziesz miał dodatkowo jeszcze więcej wersji językowych.

Oczywiście, zdajesz sobie sprawę, że podobne strony już istnieją od jakiegoś czasu? Jeśli chcesz zyskać sporą oglądalność musisz mieć dobrej jakości content.

Co do afiliacji to chyba tylko Amazon się opłaca, bo reszta, a szczególnie polskie firmy płacą tyle co nic.
1
komentarz 7 września 2023 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Widziałem spore strony w tematyce kursów online jak class central, albo strony skierowane pod konkretną niszę jak programowanie w PHP, które mają blog posty w takiej konwencji.

Nie spotkałem się jeszcze ze stroną która robiłaby to co opisałem. Jak masz linki to podeślij, będzie skąd kopiować pomysły. wink Po co wymyślać koło na nowo. :D

komentarz 7 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
No w sumie, ja też widziałem głównie takie które mają źródła do jednej czy kilku technologii / zagadnień, a nie wielu, nie mówiąc o wszystkich.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 5 września 2023 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Heh, zabawne, że też akurat dzisiaj przypadkiem trafiłem na forum po kilku latach.

Dla mnie jako doświadczonego już w miarę programisty największym problemem jest niedostateczna ilość źródeł do nauki w formie tekstowej innej niż książka. Kiedy już conieco się wie nie ma nic gorszego niż szukanie tego użytecznego fragmentu w kilkunasto/kilkudziesięcio minutowym wideo lub całym wideokursie. O wiele łatwiej jest wzrokowo przejrzeć stronę. A niestety nawet niektóre oficjalne dokumentacje znanych narzędzi są często dość słabe.

Jako ideał stronki mogę podać np. to źródło: https://cs231n.github.io/classification/

Bez zbędnych udziwnień, wodotrysków, czytelne i napakowane treścią. (Polecam wszystkim zainteresowanym sieciami neuronowymi :))
komentarz 5 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

Zgadzam się, nic dodać nic ująć!

niedostateczna ilość źródeł do nauki w formie tekstowej

Tych treści jest zwykle sporo (choć oczywiście zależy od tematyki), ale nie zawsze łatwo jest je znaleźć, dotrzeć do nich.

A co do AI, pracujesz w tej specjalności?

komentarz 5 września 2023 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Zauważyłem tutaj ciekawą różnicę między technologiami. Jak uczyłem się sieci neuronowych to również brakowało mi takich treści, które rzeczowo wyjaśnią o co chodzi. Natomiast jak uczyłem się js i frontu to tylko przeklikiwałem po linkach w dokumentacji, żeby znaleźć odpowiedni kod, albo komendę. :D
1
komentarz 6 września 2023 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)

@reaktywny, Tak, głównie segmentacja obrazów medycznych.

komentarz 6 września 2023 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)

@reaktywny, A co do treści to jasne, że jest ich sporo, ale chodziło mi raczej o to w kontekście osoby conajmniej średniozaawansowanej. Większość poradników jest jednak dla początkujących, wiele "artykułów" na medium to przeklejki z dokumentacji itd. Czasem można tych bardziej zaawansowanych rzeczy szukać w nieskończoność i ostatecznie jednak kończy się w książkach.

komentarz 6 września 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Aha, dzięki! Co do "papierów" dla AI to jest oczywiście https://paperswithcode.com/ i arxiv oraz kilka podobnych.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 339 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 515 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2022 w Offtop przez Infolet Początkujący (390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 22 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nexttechnology Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...