• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

onepage , section

Object Storage Arubacloud
0 głosów
88 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2023 w HTML i CSS przez EmilB Użytkownik (980 p.)
Cześć, mam taki problem, pierwszy raz zrobiłem strone w onepagu (ze scrollem na section), błąd polega na tym, że jak w menu przejde np. do sekcji contact, to na samej górze ścina np. 30px wysokości, dopiero jak odświeże strone wraca do normy. www.rejuonline.pl

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2023 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Problem jest spowodowany przez overflow: hidden w .container. Nie bardzo widzę powód, dla którego jest tam wgl dodany (inna rzecz, że w sumie nie bardzo widać różnicę po wywaleniu .container w całości).

Przy okazji, warto poprawić HTML. Obecnie brakuje choćby doctype'u, co powoduje, że strona renderuje się w trybie quirks – co również może mieć wpływ na takie rzeczy.

komentarz 18 sierpnia 2023 przez EmilB Użytkownik (980 p.)
doctype zawsze wstawiam, zapomniałem wstawić - dzięki za przypomnienie, wyrzuciłem cointaner + overflow i jest ok teraz. Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam
komentarz 18 sierpnia 2023 przez EmilB Użytkownik (980 p.)

@Comandeer, jeśli overflow: hidden usune, to pasek na dole sie pojawia jak sie zmniejsza przegladarke pod inne ekrany.. :/

komentarz 18 sierpnia 2023 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

No bo masz elementy mające sztywne rozmiary, np. nagłówki mające 1200px. To one rozwalają layout strony na mniejszych ekranach. Jedyne, co overflow: hidden robi, to je ucina na mniejszych ekranach, np. sekcja "Kontakt" wygląda tak:

Sekcja "Kontakt", w której prawa połowa wraz z całym nagłówkiem zostały ucięte.

komentarz 18 sierpnia 2023 przez EmilB Użytkownik (980 p.)
Ok, już wszystko działa, zrobiłem pod telefon i jest ok.

Dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2020 w HTML i CSS przez BleBlock Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Bartloica Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2017 w HTML i CSS przez SzobX Nowicjusz (200 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...