• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwis motocyklowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
229 wizyt
pytanie zadane 9 września 2015 w HTML i CSS przez timati Bywalec (2,060 p.)
Witam,

Interesuje się informatyką, ale również motocyklami. Dlatego z kolegami chcieli byś my zrobić mały serwis z ogłoszeniami dla tylko jednej danej marki motocykli. Mam tam jakieś podstawy z pogramowania, oczywiście wszystkie filmiki od p.Mirosława przerobiłem.

Moje pytanie brzmi jak wgl zacząć ? Jak połączyć html,css,php i jeszcze bazę danych ??

Nie wiem jak się do tego przybrać i prosił bym o jakieś podpowiedzi.

Z góry bardzo dziękujemy :) Lewa :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
wybrane 10 września 2015 przez timati
 
Najlepsza
Właściwie jak obejrzałeś wszystkie filmiki webowe Pana M :D to jesteś już wyedukowany do tego by zacząć... zasadniczo to musisz zacząć od CZEGOŚ .. ja zaczynam od wyglądu bo nie lubię programować na brzydkim tle, więc ...
1. wymyśl sobie dokładnie co strona ma robić i w jaki sposób(np. że po kliknięciu w jakiś przycisk co się ma stać) i potem wymyśl design strony i najlepiej narysuj w jakimś zeszycie czy coś tak na spokojnie przy kawce czy przy czym lubisz

2. potem podziel to sobie logicznie na te sekcje i podsekcje, divy i niedivy czyli spróbuj przełożyć wizję na kod, strukturę

3. potem zacznij kodować... czyli napisz sobie te wszystkie tagi jakie masz w zeszycie i już na bierząco stylizuj w cssie

4. teraz musisz wedlug planu który poleciłem spisać w zeszycie okodować php czyli wszystko to co ma się tam dziać musi być napisane, jasne jest też że musisz przygotować bazę danych i jedną lub kilka odpowiednich tabel ale to już musisz sam wymyślić JAKIE TO TABELE I JAKI KOD PHP bo to właśnie jest algorytmika i programowanie ... czysta przyjemność

5. teraz musisz sprawdzić dokładnie czy wszystko działa i czy strona jest bezpieczna ... najlepiej wrzuć ją na jakiś hosting i poproś kilku znajomych żeby spróbowali z niej skorzystać w każdy możliwy sposób i żeby robili co się da ZŁEGO i w różnych przeglądarkach .. tak dowiesz się co jest na stronie niezabezpieczone...

6. został ci 6 krok nieobowiązkowy czyli możesz dodać jakieś ciekawe upiększenia JSowe, wiesz płynne animacje  czy coś

Mam nadzieję że pomogłem, jak nie o to chodziło to sorry ... Powodzenia ;)
komentarz 10 września 2015 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Bardzo pomogłeś. Dziękuje :)

Zatrzymałem się na punkcie 4.
komentarz 10 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
Jeden z przyjemniejszych punktów :D
+1 głos
odpowiedź 10 września 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Niedawno miałem podobny dylemat i zacząłem od środka czyli od budowy bazy danych.

Tobie proponuje od szkicu strony na kartce, później przeniesienie szkicu na komputer tak jak doradzał WWOTEX. Tu masz poradnik:
https://www.youtube.com/watch?v=f_ppxRNKL_o
Możesz użyć bootstrapa (chociaż tutaj odradzany) bo dla amatora to wygoda i prostota.

Następnie budowa bazy danych. Pooglądaj i poczytaj trochę poradników dot. baz danych.
http://www.informatykaplus.edu.pl/upload/zapytania/301/zeszyt_bazy_danych_jak_je_ugryzc.pdf
https://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Wst%C4%99p_do_baz_danych

Rozrysuj sobie na kartce jakie tabele będziesz potrzebował.
Np. tabela: uzytkownicy:

Id - login - haslo - imie - nazwisko

Zawartość tabel nie powinny mieć powtarzających się danych. Gdybyśmy dodali do tabeli użytkownicy adres gdzie:

Id - login - haslo - imie - nazwisko -wojewodztwo- miasto - kod - ulica -nr

To wpisy do miasto województwo, miasto, kod i ulica mogą się kilkakrotnie powtarzać. Lepiej to rozbić na tz. tabele słownikowe
które będą połączone id.
 
Np: 
tabela uzytkownicy:

Id - login - haslo - imie - nazwisko -IDwojewodztwo
tabela wojewodztwa:
IDwojewodztwo - Wojewodztwo

Stwórz ogólne tabele i gdy będziesz widział, że jakieś dane w tabeli będą się powtarzać to rozbij je dwie tabele z czego jedna będzie słownikowa.
Poczytaj o relacjach, indexach, zapytaniach sql.
https://pl.wikibooks.org/wiki/SQL/Zapytania_SQL


Proponuje ci używac phpmyadmin. 

Teraz połączenie bazy ze stroną:
Ucz się już na PDO to najbardziej aktualna i zalecana teraz metoda:
https://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/Biblioteka_PDO

Nie myśl że dużo pracy. Porostu działaj. Małymi krokami do przodu.
U mnie to wyglądało tak, że stronę zaczynałem budować trzy razy, bo zawsze coś przeczytałem bardziej aktualnego.
Więc im więcej przeczytasz na początek tym lepiej. Ale też nie wchodź na głębokie wody (symphony) bo się zniechęcisz.
Małymi kroczkami do celu.

–3 głosów
odpowiedź 9 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

chcieli byś my

* chcielibyśmy - nie dzielimy wyrazu na morfemy ani sylaby :)

przybrać 

zabrać może?

Moje pytanie brzmi jak wgl zacząć ? Jak połączyć html,css,php i jeszcze bazę danych ??

Interpunkcja. Mamy znak interpunkcyjny, przed którym nie stawia się "spacji", ale po którym trzeba postawić. Tyczy się to takich znaków jak: "? ! , . )"

Do rzeczy.  Na początek będziesz pisał spaghetti. Czyli kod HTML, PHP i zapytania SQL w jednym pliku mieszając ze sobą jak składniki w bigosie. Skoro przerobiłeś filmy p. Zelenta to już coś powinieneś potrafić. Wystarczy spróbować. To jest temat bardzo rozległy, jesteś na samym początku drogi, więc nie spodziewaj się, że w dzień napiszesz coś sensownego. 
Jeżeli lubisz jak strona bardziej wygląda to zajmij się HTML i CSS w pierwszej kolejności. Czyli front-end.

Jeżeli bardziej interesuje Cię jak zrobić, żeby dany guzić powodował jakąś akcję - PHP czyli backend i JavaScript. 

Za mało wiesz prawdopodobnie aby móc mówić bardziej konkretnie. 

komentarz 9 września 2015 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Dziękuję za uwagę.

 

Ogólny projekt główny strony już posiadam, zrobiny w HTML i CSS. Nie mam systemu logowania oraz całej procedury dodawania aukcji oraz projektu aukcji jeśli już w nia wejdziemy.
komentarz 9 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
są dobre gotowce w internecie na system logowania ... bo wiesz system logowania na początek to trudna rzecz .... szczególnie taki BEZPIECZNY
komentarz 10 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Czyżby to za dbanie o polszczyznę jestem minusowany? :) Myślałem, że jesteśmy w Polsce, więc powinniśmy mówić i pisać po polsku.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2022 w HTML i CSS przez Dynks1 Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2021 w HTML i CSS przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2020 w HTML i CSS przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...