• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React JS - logowanie/rejestracja/sesja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2023 w JavaScript przez Jcob2222 Początkujący (480 p.)
Cześć, chwilę temu zacząłem naukę reacta i utknąłem na próbie stworzenia systemu logowania, rejestracji i sesji użytkownika. Wiem, że react to front, dlatego moim pytaniem jest to, w jaki sposób można stworzyć połączenie pomiędzy reactowym formularzem a bazą danych MySQL w celu właśnie logowania i rejestracji użytkownika, a potem utrzymywania go w sesji (nad tym też się zastanawiam jak to może działać w react, bo normalnie bym to zrobił na zmiennych sesyjnych w PHP). Jakie są najpopularniejsze i najbezpieczniejsze metody?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

też się uczę od kilku dni, skorzystaj z czata GPT on wszystko Ci powie, musisz generować tokeny dla użytkownika i zapisywać je w bazie danych lub gdzie indziej

To niżej to moje wypociny reacta od 4 dni, możesz poczytać poanalizować, pobieraj kody od innych użytkowników  z git hub wklejaj do GPT on Ci wytłumaczy co dany kod robi i gdzie , nie zdziwię się ze GPT wyprze stanowiska Juniorów  ;)

jest serwer, jest logowanie, jest baza danych mysql

Strona bez obsługi serwer GitHub Pages https://muharax.github.io/skynet_in_React/ ( obsługa serwera jest za komentowana)

GitHub https://github.com/Muharax/skynet_in_React ( w kodzie są pliki (baza-danych).sql, i server.js)

P.S nie wiem czy ten kod jest poprawny i zgodny z najnowszą technologią ale ja osobiście od tego zacząłem i działa

 

 

1
komentarz 2 sierpnia 2023 przez Jcob2222 Początkujący (480 p.)
Dzięki za odpowiedź, z tego co na szybko udało mi się przejrzeć to zauważyłem, że nie ma rejestracji, na której też mi zależało. Przejrzę jeszcze w wolnej chwili to repozytorium i może uda mi się z tego coś wynieść. Dzięki za pomoc. Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi pomysłami.
komentarz 2 sierpnia 2023 przez neo1020 Dyskutant (8,430 p.)

rejestracja nie ma to fakt ale jest "dodanie użytkownika do bazy danych" po zalogowaniu się jako administrator poprzez baze mysql, powodzenia

komentarz 2 sierpnia 2023 przez Jcob2222 Początkujący (480 p.)
oo, nie widziałem tej opcji. Jak mówiłem, patrzyłem na szybko, dokładniej przejrzę jak będę miał więcej czasu. Dzięki
1
komentarz 2 sierpnia 2023 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

@neo1020, poczytaj o logowaniu poprzez jwt

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2021 w JavaScript przez Aleksandra01 Użytkownik (530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w JavaScript przez Adrian86452 Użytkownik (690 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...