• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzedaż własnych gier na itch.io i Steam

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Fractomedus Nowicjusz (140 p.)
Witam serdecznie. Czy ktoś wie może, jak wygląda sprzedaż własnych gier na platformach Steam i itch.io przy jednoosobowej działalności gospodarczej na ryczałcie? Wybrałem już sporo kodów PKD powiązanych ze sprzedażą gier (nie wiem, co ma radiofonia do gamedev'u ale ok), jednak mają one różne wielkości podatków do rozliczenia i nie bardzo wiem, ile procent w końcu mam płacić z uzyskanego dochodu ze sprzedaży na tych platformach. Na przykład PKD 47.91 ma 3%, ale już PKD 58.21 ma 12%. Mam nadzieję, że zamieściłem moje pytanie w odpowiednim dziale. Z góry dziękuję za pomoc
komentarz 9 lipca 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Podatki, podatkami, ale mam pytanie - czy ktoś to w ogóle kupuje?? :)

Zajrzałem na ITCH, mnóstwo tego jest, gry od 2$ :)  Ale czy są w ogóle chętni?

STEAM z grubsza znam, kupiłem tam już trochę gier, ale to tytuły znane, dużych firm, nie "garażowe" produkcje.

Nie wiem ile sprzedajesz gier tam, ale jak mało, to możesz zarobić do 2700 zł w ramach działalności nierejestrowanej i wtedy, płacisz podatek 12% od całości uzyskanej w danym miesiącu.
komentarz 9 lipca 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Czy znacie podobne strony gdzie sprzedaje się inny software, tj. wszystko tylko nie  gry??
komentarz 9 lipca 2023 przez Fractomedus Nowicjusz (140 p.)

@reaktywny, ale ja pytam od strony deva/sprzedającego a nie klienta, bo klientem to sam jestem na itch.io i Steam'ie. Tak, masa ludzi kupuje na itch.io. Więcej ludzi pewnie na Steam'ie

komentarz 9 lipca 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
edycja 9 lipca 2023 przez reaktywny

Doskonale rozumiem, że jesteś sprzedającym ./ devem.

Napisz ile sprzedajesz tych gier miesięcznie, jakie to są przychody? Do niewielkich kwot masz, jak pisałem, działalność nierejestrowaną (limit 2700 zł / mies.). Przy większych przychodach pozostaje DG i wtedy najlepiej pytać dobrego księgowego. Ze swojej strony polecam obsługę przez firmę Pana dra Sławomira Mentzen.

EDIT: Sorry nie doczytałem, ze już masz DG.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2021 w Offtop przez daniel500013 Użytkownik (850 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 644 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...