• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ASP .Net Core - nowe podejście: Minimal APIs - warto?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2023 w C# przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Chciałem zapytać o nowe podejście Minimal APIs w ASP .Net Core... Czy warto je poznać? Czy jest przyszłościowe? Czy zastąpi dotychczasowe, czy raczej równolegle będą współistnieć. Jakie ma zalety, wady, ograniczenia?

Czytałem, że to "nowy, uproszczony i oczyszczony sposób na pisanie API" w C#.. Jakie są Wasze doświadczenia?

Dzięki!
1
komentarz 6 lipca 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

nowy, uproszczony i oczyszczony sposób na 

Brzmi jak zapowiedz nowego ładu XD

Czy warto je poznać?

A co stracisz jak spędzisz tydzień na nauce tego "nowego" podejścia?

Czy zastąpi dotychczasowe, czy raczej równolegle będą współistnieć

Dotychczasowe, czyli jakie? Minimal API nie jest dokumentacją, to po prostu kolejna nakładka. 

Minimal APIs are a simplified approach for building fast HTTP APIs with ASP.NET Core. You can build fully functioning REST endpoints with minimal code and configuration. Skip traditional scaffolding and avoid unnecessary controllers by fluently declaring API routes and actions. For example, the following code creates an API at the root of the web app that returns the text, "Hello World!".

https://learn.microsoft.com/en-us/aspnet/core/fundamentals/minimal-apis/overview?view=aspnetcore-7.0

komentarz 6 lipca 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Masz rację, chciałem tylko zaciągnąć opinii osób które je znają...
komentarz 6 lipca 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie pisałem API w C#, ale mam doświadczenie w innych narzędziach. Po pobieżnym przejrzeniu widzę, że nie jest to kobyła pokroju Springa. Bardziej na równi z fast API. Imo warto spróbować, zawsze to nowy punkt widzenia i nowe problemy. Czy jest to przyszłościowe? Nie mam zielonego pojęcia. I tego raczej nikt nie wie. Kolejne narzędzie, wydaje się bardzo przyjemne do PoCów.
komentarz 6 lipca 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
FastAPI (i Starlette) trochę znam, to chyba "najprzyjemniejsze" REST (i GraphQL) API jakie dotąd wymyślono. Ale Python to Python. C# to nieco inna bajka.

No nic, zapoznam się nieco z Minimal API, a jak ktoś ma jeszcze ochotę coś dodać w wątku, to będzie fajnie.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,220 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Inne języki przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,675 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w C# przez crucialbase Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 48 wizyt
pytanie zadane 4 marca w C# przez drewienko Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...