• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie Przyjazne Punkty, obóz algorytmiczny Proserwy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
257 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2023 w Algorytmy przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Mam problem z takim zadaniem: https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/TVsad3dGJ7NrRODIkdxvDCOZ/site/?key=statement

Bruta O(N^2*lg(N)) umiem napisać, sortuję punkty po współrzędnej x, i z każdego zaczynam osobno, i czy da się połączyć punkt i-ty z innym mogę drzewem przedziałowym sobie odpowiedzieć łatwo.

Niestety mam problem co zrobić dalej.

Prosiłbym o jakiegoś hinta.

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 maja 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
Mam pomysł w O(nlog^2n). Działa podobnie jak szukanie pary najbliższych punktów
komentarz 9 maja 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
zamiatanie z drzewem przedziałowym?
komentarz 9 maja 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
trochę więcej
komentarz 9 maja 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
A na cp algorithm jest opisane znajdywanie pary najbliższych punktów? Bo jeszcze się z tym algorytmem nie spotkałem nigdy.
komentarz 9 maja 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)

tak

komentarz 14 maja 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Nie rozumiem tego algorytmu. Dzielimy ala dziel i rządź na połówki, tylko czemu to działa?
komentarz 14 maja 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
Nie pamiętam dokładnie jak ten algorytm działa, ale algorytmy tego typu działają wtedy gdy umiemy szybko łączyć obydwie połówki. W tym przypadku robimy to liniowo, bo chyba bierzemy punkty, które oddalone są od lini podziału o nie więcej niż dotychczasowa minimalna odległość między punktami i potem sprytnie sprawdzamy czy te wybrane punkty nie są ze sobą jeszcze blizej

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 13,598 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez mo290103 Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 341 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2023 w Algorytmy przez hharry33 Nowicjusz (150 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...