Klasyczne zadania na gasienice. Ogólnie jest taka zależnośc, że jak da się coś zrobić gąsienicą, to zazwyczaj też bin searchem i odwrotnie. Tu prosta liniówka wchodzi gąsienicą, Binary searchem napewno można zrobić w O(N * lg N * lg N) - binary search z drzewem przedziałowym, pewnie też w O(N lg N) - binary search z sparse table, ale to zdecydowanie przesadzone struktury jak na to zadanie. Prosta gąsienica wchodzi w O(N).
A gdzie rozwiązywać najlepiej zadania, to oczywiście codeforces, atcoder, csesfi jest git, ale ja bardzo lubię szkopuła i archiwum zadań konkursowych(OIJ, OIG, OI), możesz zainwestować grosze w 2 książki(na ebook poincie masz pdf-y za 30-50 zł): "Zaprzyjaźnij się z algorytmami" oraz "Przygody Bajtazara 25 lat Olimpiady Informatycznej", przyczym, ta druga jest już dla trochę bardziej zawansowanych niż pierwsza. Są też ludzie, którzy polecają książki takich dwóch Azjatów - Competetive programing, chyba nawet jest kilka części, ja je mam, ale nie korzystam z nich. Jest też za darmo książka z mistrzostw polski w programowaniu zespołowym, za free pdf-a można sobie pobrać:
https://www.mimuw.edu.pl/~idziaszek/algonotes/looking-for-a-challenge-2-pl.pdf
jest też za free ksiązka z obozu proserwy:
https://ilocamp.ilo.pl/images/stories/pros2010/proserwy_inf_2010.pdf
No i ogólnie masz jeszcze kółka OKI zawansowana,poziom2, od podstaw z wieeeloma archiwalnymi zadaniami i filmikami:
https://oki.org.pl/
https://www.youtube.com/@OlimpijskieKoloInformatyczne
A co do zadań na binary searcha, to jest chyba moje ulubione zadanie na binary seacha:
https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/G50OwjoYk8gUak-2HGHGll4o/site/?key=statement
czy też zadanie największy plus z 2 etapu XV OIJ, jest też zadanko "Test na inteligencję" z OI-a, ono jest z OI-a ale jest banalne - zaimplementuj binary search.