• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z zbudowaniem tabeli przestawnej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
125 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez czesioo Nowicjusz (120 p.)

Witajcie,
proszę o podpowiedź jak rozwiązać taki problem.
Chcę na podstawie tabeli przestawnej zrobić wykres, zastanawiam się jak zrobić aby w zależności od tego jaki założę filtr filtrując w tabeli przestawnej na wykresie pojawiły się dane z różnych kolumn.
Ciężko to opisać postaram się wyjaśnić na przykładzie tego obrazka:

Potrzebuję na wykresie zbudowanym na tabeli przestawnej pokazać dane z 6 kolumn z tabeli.

Jednak tak aby można było je wyświetlać parami.

Wykres 1 to: tabele of invoices / of corrections

Wykres 2 to: of paper invoice / of e-invoice

Wykres 3 to: of manual invoice / of system invoice

Pomyślałem na początku że jeśli tabele (BO) w której mam dane zmienię na tabelę (Wykresy) gdzie będą dane 3 x z tabeli (BO) jedna pod druga i dodam kolumnę z numerami wykresów to w rezultacie dodając tą kolumnę do filtra w tabeli przestawnej będę mógł wyświetlać poszczególne pary kolumn.

Ale to niestety nie działa jak należy.

Może wiesz jak zrobić w zależności od tego który numer Wykresu wybiorę w filtrze tabeli przestawnej to pojawiały się tylko odpowiadające mu 2 kolumny?

Nie mam pomysłu na to, przeszukałem mnóstwo stron i poradników i nie potrafię odpowiednio zbudować tego wykresu.

Pewnie źródło problemy tkwi w odpowiednim przygotowaniu tabeli z danymi na podstawie której będzie robiona tabela przestawna i wykres, ale wyczerpały się moje pomysły.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Offtop przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 524 wizyt

92,693 zapytań

141,605 odpowiedzi

320,103 komentarzy

62,051 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...