• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z zbudowaniem tabeli przestawnej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez czesioo Nowicjusz (120 p.)

Witajcie,
proszę o podpowiedź jak rozwiązać taki problem.
Chcę na podstawie tabeli przestawnej zrobić wykres, zastanawiam się jak zrobić aby w zależności od tego jaki założę filtr filtrując w tabeli przestawnej na wykresie pojawiły się dane z różnych kolumn.
Ciężko to opisać postaram się wyjaśnić na przykładzie tego obrazka:

Potrzebuję na wykresie zbudowanym na tabeli przestawnej pokazać dane z 6 kolumn z tabeli.

Jednak tak aby można było je wyświetlać parami.

Wykres 1 to: tabele of invoices / of corrections

Wykres 2 to: of paper invoice / of e-invoice

Wykres 3 to: of manual invoice / of system invoice

Pomyślałem na początku że jeśli tabele (BO) w której mam dane zmienię na tabelę (Wykresy) gdzie będą dane 3 x z tabeli (BO) jedna pod druga i dodam kolumnę z numerami wykresów to w rezultacie dodając tą kolumnę do filtra w tabeli przestawnej będę mógł wyświetlać poszczególne pary kolumn.

Ale to niestety nie działa jak należy.

Może wiesz jak zrobić w zależności od tego który numer Wykresu wybiorę w filtrze tabeli przestawnej to pojawiały się tylko odpowiadające mu 2 kolumny?

Nie mam pomysłu na to, przeszukałem mnóstwo stron i poradników i nie potrafię odpowiednio zbudować tego wykresu.

Pewnie źródło problemy tkwi w odpowiednim przygotowaniu tabeli z danymi na podstawie której będzie robiona tabela przestawna i wykres, ale wyczerpały się moje pomysły.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Offtop przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 517 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...