• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Supreme Calculator 2 - czyli konsolowy kalkulator obsługujący kolejność działań

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,311 wizyt
pytanie zadane 7 września 2015 w Nasze projekty przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
edycja 23 września 2015 przez Eerie
Napisałem w C++ prosty kalkulator konsolowy. Kalkulator ten obsługuje kolejność działań. Polega na tym, że wpisujesz całe działanie jako jednego stringa, a ten liczy i zwraca wynik działania.

Np. wpisujesz 2+2*2 w jednej linii, a program zwraca 6.

Link do pobrania (wersja 2.1, do której dodałem pamięć, liczbę pi, e, funkcje trygonometryczne oraz silnię):
https://mega.nz/#!iV9TAC7b!2c2iyw-zEJBoAVD4jwTm4myyy07ZC6eMHVQxUMhYIR8

Jest to wersja 2.0. Nazwałem to Supreme Calculator 2, ponieważ kiedyś już zrobiłem kalkulator, który nazwałem Supreme Calculator. Supreme Calculator 2 to jego druga wersja.

Ściągnijcie program i uruchomcie. Potem już sobie poradzicie, a jak nie ogarniacie to wklepcie komendę help i wam wszystko się wyświetli. Czytajcie to, co się wyświetla na ekranie i będzie spoko.

Dzielę się tym z wami teraz, ponieważ chcę byście powiedzieli mi co o tym sądzicie. No i przy okazji może wykryjecie jakieś bugi :P

Planuję w przyszłości udoskonalać ten program. Dodam możliwość wykonywania działań na liczbie PI oraz na liczbie e, możliwość dodania jakiejś liczby do pamięci, trygonometrię, logarytmy i inne rzeczy.

Na razie chcę wiedzieć, co o tym myślicie.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Mam nadzieję, że nia ma w nim żadnych santainstycznych tekstów :D

Może być, ale warto dodać takie ustrojstwa jak funkcje trygonometryczne, logarytmy itd :) Ale nawet ciekawy program. Do tego radzę, żeby okno było czyszczone automatycznie :)
komentarz 7 września 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Funkcje trygonometrycznye, logarytmy, silnię, działania na PI oraz E i inne rzeczy zostaną dodane w przyszłych wersjach. Na razie chcę pokazać wam to, co już teraz zrobiłem, czyli gotowy program z podstawowymi dzialaniami.

Cieszę się, że się podoba. I nie, nie ma tu satanistycznych tekstów.
0 głosów
odpowiedź 7 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Patrząc na tematykę forum bardziej ciekawym byłby kod pokazany np na githubie czy bitbuckecie ;)

Przy okazji możliwość zaprezentowania kodu na jednym z tych serwisów to duży + w rozmowie kwalifikacyjnej, jeżeli się pisze zgodnie z przyjętymi standardami :)
0 głosów
odpowiedź 7 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Gratuluję sukcesu!

Też planowałem napsianie takiego czegoś ale bardziej w ramach bash-math laugh zbliżasz się do trybu interaktywnego w pythonie. 

Co do zmian dodalbym tylko system("cls"). Program działałby czytelniej.

Pozdrawiam i keep coding smiley

komentarz 8 września 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Żeby było czyszczenie ekranu po każdym wyświetleniu wyniku? Imo to zbędne. Lepiej jest, gdy można zobaczyć wyniki poprzednich działań.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Uwaga uwaga! Ulepszyłem trochę swój kalkulator. W wersji 2.1 uświadczycie: liczba pi, liczba e, funkcje trygonometryczne, silnia oraz pamięć. Link do pobrania nowej wersji: https://mega.nz/#!iV9TAC7b!2c2iyw-zEJBoAVD4jwTm4myyy07ZC6eMHVQxUMhYIR8
0 głosów
odpowiedź 24 września 2015 przez baszmest Gaduła (3,080 p.)

Nie pogardziłbym, gdyby jeszcze obliczał x z równań, albo nierówności wink

komentarz 24 września 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Nie mam zbytnio pomysłu na to. Ale może kiedyś...

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 313 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 3,155 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,941 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2018 w C# przez Przemko Nowicjusz (140 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...