• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nawiasowanie, czy algorytm jest poprawny?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
139 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2023 w Algorytmy przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

Natknąłem się na zadanie: https://solve.edu.pl/~sparingi/tasks/view/19

Wymyśliłem pomysł, nie będę go opisywał, bo kod ma 8 linii:

#include <iostream>

using namespace std;

int zag = 0, wyn = 0;
string ciag;

int main()
{
    ios_base::sync_with_stdio(0);
    cout.tie(0);
    cin.tie(0);

    cin >> ciag;
    for (int i = 0; i < ciag.size(); ++i)
    {
        if (ciag[i] == '(')
            zag++;
        else
        {
            if (zag == 0)
                wyn++;
            else
                zag--;
        }
    }
    cout << wyn + zag << '\n';
    return 0;
}

Tylko nie mogę wysłać na tej stronie swojego rozwiązania na sprawdzarkę, i zastanawiam się czy ten algorytm jest dobry. Nie mogę znaleźć kontr przykładu, a wygląda że się trzyma kupy.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 lutego 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
Sprawdziłem, przechodzi na 100
komentarz 3 lutego 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Dzięki.
komentarz 3 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
A gdzie sprawdzacie kod?

Nie wiedziałem, że jest tyle polskich stron z przykładami algo. Słyszałem tylko o SPOJu i Szkopuł. Znacie jeszcze inne? Ta strona (https://solve.edu.pl/~sparingi/) chyba nie jest ogólnodostępna?
2
komentarz 3 lutego 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)

Te sparingi są głównie przeznaczone dla licealistów i sam mam tam założone konto z czasów liceum, ale chyba każdy może się zarejestrować (trzeba by to przetestować).

Z polskich stron to wiem, że jest jeszcze main2, ale on chyba został przeniesiony do szkopula jakiś czas temu. Jeśli angielski nie jest problemem to codeforces lub codechef są bardzo dobre

komentarz 3 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
To tam się nie zapisuje, wstyd dostać ........ od licealistów :)

Zainteresuje się być może codechef i codeforces - dlaczego akurat te polecasz?? Pytam się bo jest tego mnóstwo na Zachodzie (LeetCode, HackerRank, Exercism, CodeWars, Project Euler, Codility, TopCoder, SPOJ i wiele innych). Jest tego tak dużo, że nie wiem co wybrać... A chciałbym się skupić tylko na 1-2, ale dobrych.

Oczywiście każda strona ma swoją specyfikę (w tym wspierane języki). Przykładowo LeetCode wspiera wiele języków, ale niektóre nie najlepiej, bo wymusza niezbyt wygodne / przemyślane podejście do pisania kodu (w każdym zadaniu jest już sygnatura funkcji / metody której LeetCode wymaga).
1
komentarz 3 lutego 2023 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
Codeforces jest głównym wyborem dla osób przygotowujących się do startu w competitive programming contestach. Ma gigantyczną baze zadań z rozwiązaniami, co tydzień organizowane są ok. 3-godzinne contesty. Codechef jest podobny, ale chyba mniej popularny. Project Euler ma bardziej matematyczne zadania. Z pozostałych stron nie korzystałem, więc nie mam o nich opinii
komentarz 3 lutego 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Pytałem, bo nie znałem tych dwóch, a widzę, że są to strony azjatyckie (z Rosji i Indii), choć po angielsku oczywiście. Na codeforces właśnie się zaczął godzinę temu pojedynek. Fajna sprawa.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2023 w Python przez niezalogowany
+2 głosów
2 odpowiedzi 431 wizyt
pytanie zadane 16 października 2021 w Algorytmy przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2019 w Algorytmy przez maonthe Początkujący (270 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...