• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nginx Reverse Proxy Truenas - Link wracający do hosta bez postfixa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
409 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2023 w Hostingi, domeny, usługi przez Sebkewmeszke Nowicjusz (120 p.)

Hej, mam problem z reverse proxy, a mianowicie, problem zaczął się od tego, że mój router nie puszcza ruchu na porcie 80 nie zależnie od tego, co ustawie, a router mam specjalnie konfigurowany przez dostawcę sieciowego i nie mam możliwości jego wymiany.

Nie przejmując się powyższym faktem rozstawiłem sobie truenas scale pod środowisko deweloperskie, chciałem pobawić się trochę dockerem i k8s ze względów hobbystycznych, kupiłem sobie domenę, wszystko podpiąłem pod virtual servery z tplinka które podobno zastępują port forwarding (nie mam takiej opcji w routerze, więc to by miało sens), jednak uznałem to denerwujące i mało estetyczne, żeby wprowadzać port po nazwie hosta i stwierdziłem, że zainwestuje z okazji niedawnego black friday w vps i na nim postawię reverse proxy na nginx, które podobnież daje możliwość tworzenia ładnych adresów.

Po wielu bojach z configiem udało mi się dojść do etapu, w którym mam ładny adres http://www.domena.com/truenas/ (wiem, że nie powinno się wystawiać webgui truenas'a, ale w celach testowych stwierdziłem, że sprawdzę, czy działa najpierw na webgui, zanim postawie swoje aplikacje), ale problem pojawia się tuż po wejściu na stronę,  z mojego ładnego adresu przekierowuje mnie z automatu truenas na adres http://www.domena.com/ui (czyli webgui truenasa), który fizycznie nie stoi pod tym adresem, także wszystkie get'y pod zasoby webgui się nie ładują i strona jest w wiecznej pętli ładowania.

Ma ktoś wiedzę jak to rozgryźć? Próbowałem różnych metod, znalezionych w internecie m.in.: przekazywanie headerów hosta i X-Forwarded..., ustawianie rewrite na ten adres, myślałem nawet o przepięciu na traefik, bo podobnież jest lepszy do tego celu, jednak nie siedzę w sprawie serwerów aż tak głęboko, możliwe nawet, że którąś z powyższych czynności źle wykonałem, z zawodu jestem analitykiem sys-biz, a z pasji programistą, więc będę wdzięczny, za cokolwiek co pomoże mi ruszyć temat do przodu.

Z góry dziękuje. smiley

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 145 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...