• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją CMake

Object Storage Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2023 w Python przez Mixteraks Początkujący (360 p.)

Witam

Znowu mam jakiś problem i mam nadzieję że znajdę tu pomoc. 

Korzystam z VSCode i nie mogę zainstalować biblioteki pip  "face_recognition". instalowałem CMake jak pisało ale dalej wychodzi jeden i ten sam błąd:

PS C:\> pip install face_recognition
Collecting face_recognition
  Using cached face_recognition-1.3.0-py2.py3-none-any.whl (15 kB)
Collecting dlib>=19.7
  Using cached dlib-19.24.0.tar.gz (3.2 MB)
  Preparing metadata (setup.py) ... done
Requirement already satisfied: face-recognition-models>=0.3.0 in c:\users\mixte\appdata\local\packages\pythonsoftwarefoundation.python.3.10_qbz5n2kfra8p0\localcache\local-packages\python310\site-packages (from face_recognition) (0.3.0)
Collecting Pillow
  Using cached Pillow-9.4.0-cp310-cp310-win_amd64.whl (2.5 MB)
Requirement already satisfied: numpy in c:\users\mixte\appdata\local\packages\pythonsoftwarefoundation.python.3.10_qbz5n2kfra8p0\localcache\local-packages\python310\site-packages (from face_recognition) (1.24.1)
Collecting Click>=6.0
  Using cached click-8.1.3-py3-none-any.whl (96 kB)
Collecting colorama
  Using cached colorama-0.4.6-py2.py3-none-any.whl (25 kB)
Installing collected packages: dlib, Pillow, colorama, Click, face_recognition
  DEPRECATION: dlib is being installed using the legacy 'setup.py install' method, because it does not have a 'pyproject.toml' and the 'wheel' package is not installed. pip 23.1 will enforce this behaviour change. A possible replacement is to enable the '--use-pep517' option. Discussion can be found at https://github.com/pypa/pip/issues/8559
  Running setup.py install for dlib ... error
  error: subprocess-exited-with-error

  × Running setup.py install for dlib did not run successfully.
  │ exit code: 1
  ╰─> [9 lines of output]
      running install
      C:\Program Files\WindowsApps\PythonSoftwareFoundation.Python.3.10_3.10.2544.0_x64__qbz5n2kfra8p0\lib\site-packages\setuptools\command\install.py:34: SetuptoolsDeprecationWarning: setup.py install is deprecated. Use build and pip and other standards-based tools.
        warnings.warn(
      running build
      running build_py
      running build_ext

      ERROR: CMake must be installed to build dlib

      [end of output]

  note: This error originates from a subprocess, and is likely not a problem with pip.
error: legacy-install-failure

× Encountered error while trying to install package.
╰─> dlib

note: This is an issue with the package mentioned above, not pip.
hint: See above for output from the failure

Szukałem odpowiedzi na wielu forach ale chyba nadszedł czas na to aby się zapytać społeczności. Liczę na waszą pomoc! Jak coś to korzystałem z tego filmu aby zrobić coś podobnego. Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam
Do zobaczenia później

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2021 w C i C++ przez wokiap Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 272 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w C i C++ przez Mateusz Tocha Bywalec (2,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w C i C++ przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...