• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zbyt długie przeliczanie programu przez kompiler w Code Blocks

Object Storage Arubacloud
0 głosów
81 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2022 w C i C++ przez Lucky_Luke Nowicjusz (120 p.)

Cześć, właśnie zainstalowałem Code Blocks i od razu zacząłem pisać pierwsze programy. I tu niespodzianka - wyskakuje okienko z Avasta z napisem: ,,Wykryto podejrzany plik. Skanujemy plik Program.exe (bo tak nazwałem mój pierwszy program) , aby upewnić się, że można go bezpiecznie otworzyć. Wysłaliśmy go również do Naszego Laboratorium zagrożeń w celu dokładniejszej analizy." Ostatecznie przeskanowali go i wszystko było OK. 

Tylko, że w rezultacie nawet prosty ,,Hello World" przeliczał się 8 sekund. Próbowałem wyłączyć antywirusa (to znaczy zrobiłem wyjątek w Avaście od skanowania foldera , w którym zapisany jest mój program), ale to też za dużo nie podziałało, bo czas kompilowania programu skrócił się do 6 sekund...

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc w tej kwestii?

Z góry dzięki za pomoc.

komentarz 28 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

No dobra, ale jak sobie to wyobrażasz? Że naciśniesz build-and-run i program od razu się odpali jak jakiś pythonowy skrypt?

Kompilacja w C++ musi trochę potrwać.

komentarz 28 grudnia 2022 przez Lucky_Luke Nowicjusz (120 p.)
Zazwyczaj jak odpala się 'Hello Worlda' w C++, to wynik pokazuję się w czasie rzędu setnych części czy może nawet czasami tysięcznych części sekundy, co w porównaniu z sześcioma sekundami robi różnicę.
komentarz 28 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Owszem, jeśli program został wcześniej skompilowany. Dodatkowo w trybie debug program odpalany jest pod kontrolą debuggera, a to też zabiera trochę czasu zanim aplikacja zacznie działać. No i sam MinGW do najszybszych nie należy.
komentarz 28 grudnia 2022 przez Great Stary wyjadacz (12,360 p.)

@Lucky_Luke, spróbuj wyłączyć antywirus kompletnie. Jeżeli czasy kompilacji nadal będą długie to być może jest to wina hardware np. wolnego dysku hdd. 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez pythonlover Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 8,530 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w C i C++ przez MarioMZ Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 385 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...