• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WhatsApp hack

Object Storage Arubacloud
+1 głos
249 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez ladybug Początkujący (350 p.)
Hej, bardzo proszę o pomoc co powinnam zrobić.

 

Zmieniam aktualnie telefon i ściagągam wszystkie potrzebne aplikacje, w tym WhatsApp. Zarejestrowałam swój numer na nowym telefonie i dostałam "prawdziwy" kod aktywujący aplikację na nowym urządzeniu - nadawcą był WhatApp. Po jakimś czasie zauważyłam, że WhatsApp na starym telefonie już nie działa (nie wiedziałam, że nr tel jest aktywny tylko na jednym telefonie) i postanowiłam aktywować apkę z powrotem na starym tel, bo nowego jeszcze nie skończyłam konfigurować. Wszystko ok - sms aktywacyjny przyszedł i WhatsApp działa. Po kilku minutach doszło do mnie, że kod aktywacyjny przyszedł ze zwykłego numeru!! Dałam się złapać tak bezmyślnie. Ale mi głupio.

Pytanie - co teraz? Mam cały czas dostęp do WhatsApp na starym telefonie, na nowym na razie nie próbuję go aktywować. Nic się nie dzieje. Weszłam tylko w ustawienie i aktywowałam two step verification, ustawiłam kod PIN i dodałam swój adres mailowy - czy to był błąd_ Czy powinnam to usunąć? Czy atakujący ma dostęp do mojego konta i widział co ustawiłam? Co mam zrobić?

Jestem bardzo wystraszona oraz zła na siebie, że tak się dałam złapać, ale nie spodziewałam się, że ktoś w ogóle wie, że mój tel wysyła akurat zapytanie o nowy kod. Jak to działa?

Z góry dzękuję za pomoc.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 22 września 2020 w Urządzenia mobilne przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 379 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 301 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...