• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

5 LO kraków, klasa algorytmiczna

Object Storage Arubacloud
+1 głos
371 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Cześć,

Czy są może osoby na tym forum które chodzą, ukończyły itp. Klasę algorytmiczną w piątce? Sam dopiero za rok będę wybierał do jakiej szkoły idę, więc powoli zaczynam się zastanawiać. Mam kilka pytań:

1- czy w tej klasie skupia się głównie na matematyce(OM), czy algorytmice (OI)? Czy nauczyciele akceptują start tylko w OI, a matematykę poprostu rozszerzanie bez startu w OM-ie? I skupienie się głównie na algorytmice.

2- na jakim poziomie jest Algorytmika, czy jest koło algorytmiczne, jak wygląda nauka, warsztaty, materiały itp.

3- Jaki jest stosunek nacisku na matematykę i algorytmikę?

3- jakie podejście mają nauczyciele z innych przedmiotów typu historia, Geografia itp itd takich które mnie nie obchodzą.

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas!
1
komentarz 4 listopada 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Bardziej szukałbym na Facebooku (lub podobnym serwisie społecznościowym) niż na forum.

A na część pytań może nawet odpowie Ci ktoś z sekretariatu (choćby telefonicznie) - albo jakbyś poszedł do tej szkoły osobiście, to może udało by Ci się porozmawiać z którymś nauczycielem (np. na przerwie), albo dyrekcją.
1
komentarz 5 listopada 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

Dokładnie tak, jak radzi ScriptyChris. Kwerenda środowiskowa (grupa na FB, rozmowa z absolwentami/aktualnymi uczniami, wizyta w szkole - np. dni otwarte) odpowie ci na twoje pytania.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2022 przez samboor Nowicjusz (160 p.)
Hej,

w poprzednim roku skończyłem tę klasę, więc +/- jestem na bieżąco z tym, jak to wygląda.

1. Większość osób nie startuje w niczym, więc jak będziesz się na poważnie jakąkolwiek olimpiadą zajmował, to będziesz w mniejszości. Osoby, które są finalistami i OIa i OMa to raczej rzadkość.

2. Przez 3 (ja chodziłem do 3 letniego liceum, teraz może 4?) lata algorytmiki zrobisz znacznie więcej materiału, niż jest potrzebne do OIa. Jeśli jednak będziesz poważnie startował w OIu już od 1 klasy/miał wcześniejsze doświadczenie, to w 1 klasie raczej dużo nowych rzeczy się nie dowiesz, bo algo zaczyna się od podstaw, ale idzie raczej szybko.

Ostatnio zaczęły z powrotem działać jakieś koła prowadzone głównie przez osoby z UJ prowadzące algorytmikę i czasem studentów (w tym mnie xd). Przed 2/3 etapem OIa są warsztaty i jak możesz, to zawsze warto.

3. Zależy od osoby.

4. Zależy od nauczycieli, ale na pewno łatwiej jest brać jakieś dłuższe przerwy w szkole w okolicach OIa itp. i generalnie zbyt się nie przejmować resztą przedmiotów niż w innych szkołach.
komentarz 5 listopada 2022 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Dzięki!

A to, że na lekcjach z matematyki nie przerabia się materiału z podstawy programowej tylko robi się zadania z olimpiad to mit? (Wiem, że zależy od nauczyciela itp, ale jak było w twoim przypadku, napewno słyszałeś jak u innych też jest)

I ta klasa to jest rozszerzona tylko matematyka i informatyka czy też fizyka?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,735 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 1,104 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Muzykeq Użytkownik (710 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...