• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co może być przyczyną awarii i jak to naprawić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
284 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Artem123 Nowicjusz (120 p.)
Kupiłem ostatnio używanego laptopa Samsung NP550P5C bez dysku twardego i kostki ram, sprzedawca mi powiedział, że jest sprawny.

Podobno wcześniej miał oryginalnego windowsa.

Po podłączeniu dysku SSD z windows 10 system się wczytuję, po czym pokazuje się informacja, że system potrzebuje i naprawy i ostatecznie pokazuje się błąd "d:\windows\system32\logifiles\srt\srttrail.exe". Próbowałem kilka sposobów z internetu z konsolą i nic to nie dało, tak samo nie dało się przywrócić ustawień fabrycznych. Wsadziłem płytę z Windows 10 i próbowałem wgrać go, ale pokazywało błąd 0xc0000185. Spróbowałem z drugim dyskiem na którym dosłownie nic nie ma, jest czysty, to po włączeniu od razu pokazywał się BIOS, ewentualnie wczytywało płytę z windowsem i w trakcie wgrywania windowsa znowu pokazywał się błąd, 0xc0000185, wyczerpałem wszystkie opcje jakie pokazywali na m.in yt i jestem w kropce, nie wiem już co zrobić. Gdzieś wyczytałem, że to wina BIOSA.

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy oddać do informatyka? Czy wie ktoś jakie jest rozwiązanie tego problemu?

 

Sprzedawca twierdzi, że u niego wszystko działało i nie miał żadnych problemów.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 września 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Odpal jakiegoś Linuksa z pendrive'a, poużywaj go przez jakiś czas.

Jeśli się nie wyłoży, to już będzie dobry prognostyk. Jeśli się zawiesi, przetestuj RAM (przy odpalaniu Linuksa będziesz miał taką opcję wyboru).
0 głosów
odpowiedź 1 września 2022 przez Początkujący (260 p.)
sprobuj ziomek zresetować bios, jak nie pomoze to oddaj kompa do serwisu. pozdr

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 363 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w Java przez Kloda Użytkownik (760 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...