• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Animowane wiersze (animacja wjazdu) aktywują scrollbar X w tabeli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2022 w HTML i CSS przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
zamknięte 21 lipca 2022 przez Oskar Szkurłat

Cześć i czołem,

Chciałbym dodać do mojej tabelki animacje dla całych wierszy - że przy pojawianiu się i w sumie znikaniu jest delikatna animacja przesuwania i zanikania (opacity). Programuję w ReactJS, a dokładniej korzystam z biblioteki AntDesign. Mam więc komponent reactowy wiersza i podpiąłem do niego klasę `tablePatternRow`. Wstępnie przygotowałem sobie animację przy pojawianiu się, taka jaka byłaby zadowalająca dla mnie.

.tablePatternRow {
  -webkit-animation-name: table-pattern-row;
  -webkit-animation-duration: 0.5s;
  -webkit-animation-delay: 0.1s;
  -webkit-animation-fill-mode: both;
  animation-name: table-pattern-row;
  animation-duration: 0.5s;
  animation-delay: 0.1s;
  animation-fill-mode: both;
}

@-webkit-keyframes table-pattern-row {
  0% {
    opacity: 0;
    -webkit-transform: translate3d(3%, 0, 0);
    transform: translate3d(3%, 0, 0);
  }
  100% {
    opacity: 1;
    -webkit-transform: none;
    transform: none;
  }
}

@keyframes table-pattern-row {
  0% {
    opacity: 0;
    -webkit-transform: translate3d(3%, 0, 0);
    transform: translate3d(3%, 0, 0);
  }
  100% {
    opacity: 1;
    -webkit-transform: none;
    transform: none;
  }
}

Ale jest jeden zasadniczy problem - scrollbar w tabeli (który musi być). Gdy wiersze są przesunięte o te 3%, to pojawia się scrollbar na osi X, który próbuje pokazać, że wiersz jest z prawej strony, poza widoczną tabelą. Tu moje pytanie: W jaki sposób mogę ustawić w CSS, żeby podczas animacji wyższe elementy HTML ignorowały wymiar wierszy, a potem już nie? Myślałem nad użyciem jakość, np. `postion: absolute` i zmieniać go po skończeniu animacji, ale tu problem z pozycją wtedy wierszy będzie :(. Jak będzie potrzeba, to do wrappera (`tbody`) mam też dostęp i mogę modyfikować jego CSS.

Przy okazji, macie jakieś fajne źródło animacji w CSS, z którego korzystacie?

Z góry dziękuję za pomoc.

komentarz zamknięcia: Sam rozwiązałem problem, pytanie było nietrafne, bo problem wynikał z innego źródła.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2022 przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
Ym, nie ważne, okazało się, że trzeba zaufać bibliotece AntDesign i nie ustawiać parametru `scroll ={x}`. Nagle wszystko działa dokładnie, tak jak chciałem.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 421 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2020 w JavaScript przez Whynotslave Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 253 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w JavaScript przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...