• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aktywacja Windows 7 bez klucza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
758 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
Witam. Jakie znacie sposoby na aktywację Windows bez klucza? Mam taki problem, że na moim komputerze miałem kiedyś aktywowany W7Pro, ale potem miałem W10Pro, ale zainstalowałem jeszcze raz i mi nie pokazuje, że mam licencję. Wiem, już pisałem o tym wcześniej i mi napisały 2 osoby, że już nie można odzyskać klucza, więc po prostu chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze np. programy do darmowej aktywacji albo coś tam w rejestrze może da się zmienić... I czy to będzie legalne, bo normalnie by nie było, ale właściwie to teraz jest uzasadnione...
3
komentarz 25 czerwca 2022 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
zainstaluj dowolną dystrybucję linuxa lżejszą od windowsa i bez licencji. Do podstawowych operacji starczy.
komentarz 26 czerwca 2022 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
Może kiedyś zainstaluję sobie Linuxa na innej partycji, ale na razie wolałbym Windows 7, więc linux nie wchodzi w grę.
komentarz 26 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie aktywuj. Windows będzie działać bez paru opcji typu tapeta itp.
komentarz 26 czerwca 2022 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
Rozumiem, ale ja bym chciał pełnoprawnego, działającego Windowsa.
komentarz 26 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No to szukaj szczęścia z lewymi kluczami za parę złotych gdzieś na OLX, bo na Allegro już chyba nie kupisz. Legalność takiej instalacji będzie oczywiście żadna (jeśli Ci na tym w ogóle zależy).
komentarz 26 czerwca 2022 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)

Akurat wolałbym możliwie legalnie. Znalazłem taki program co się nazywa Windows Key Viewer i służy do zobaczenia jaki klucz produktu jest na komputerze. Pokazało mi klucz i spróbowałem go użyć tylko mi pokazało:

The product key you have entered appears to be a default product key and cannot be used for activation. Type a different Windows 7 Professional product key.

Może jest tutaj ktoś kto wie dlaczego tak się dzieje? Przepraszam, jeżeli bardzo się narzucam, ale naprawdę zależy mi na tym, żeby zrobić to legalnie.

komentarz 27 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Może jest tutaj ktoś kto wie dlaczego tak się dzieje?

Dlatego, że przy instalacji nie wpisałeś żadnego klucza lub wpisałeś domyślny klucz (na którym z oczywistych względów nie możesz aktywować systemu).

Akurat wolałbym możliwie legalnie.

No to kup oryginał. Win7 nie jest już wspierany przez Microsoft, może ktoś odsprzedaje wersję pudełkową na Allegro za kilkadziesiąt złotych.

komentarz 27 czerwca 2022 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
Mam jeszcze tylko jedno małe pytanie: a czy ten klucz się nie powinien gdzieś zapisać?
komentarz 27 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
W przypadku klucza, który podajesz podczas instalacji, to tak, jest gdzieś tam zapisany (zapewne rejestr). Tylko co to zmieni w twoim przypadku, skoro nie masz dostępu do (poprzedniej instalacji) systemu z legalnym kluczem i aktywacją?

 

Dlaczego Win7, a nie coś nowszego i wspieranego przez producenta?
komentarz 27 czerwca 2022 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@defałlt juzer, 

jeżeli kupowałeś z oryginalnym systemem, to nalepka z kluczem powinna być na laptopie, lub w dokumentacji dołączonej do komputera.

komentarz 27 czerwca 2022 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
@PreZmyK

Dokładnie to nie mam laptopa tylko peceta i nie ma na nim żadnej naklejki. A jeżeli chodzi o dokumentację to chyba nie ma, ale będę musiał zapytać taty, bo to od niego dostałem ten komputer. Tata kilka lat temu od kogoś kupił albo dostał. Czy możliwe, że ten Win7, którego tam wcześniej miałem to był pirat?
komentarz 27 czerwca 2022 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
@j23,

Mam równieź Win10 na drugiej partycji. Po prostu chciałem mieć też 7-kę, bo spędziłem z nią kilka lat i mam do niej sentyment. Zresztą mam też taką grę na płycie CD-ROM, która nie działa na 10-tce, ale wchodzi na 7-kę.
komentarz 27 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Próbowałeś tę grę odpalić w trybie zgodności z Win7?
komentarz 27 czerwca 2022 przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
Nie, ale może spróbuję. Ale i tak Windows 7 jest np. ładniejszy i to mój ulubiony Windows.
komentarz 27 czerwca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Może i ładniejszy, ale na pewno przeterminowany.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 480 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 421 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Zychu Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 372 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...