• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Arch problem ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
649 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2022 w Systemy operacyjne, programy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Witam czy mógłby mi ktos wytłumaczyć lub zapodać jakiś filmik jak zainstalowac czystego Arch linuxa bo próbuje z tego linka:

https://www.youtube.com/watch?v=xMjI8pypeJE

Ale juz dostaje powoli kurwicy o malo co nie rozjebie komputera cos napisane zawsze ze czegos nie ma albo nie mozna zainstalowac a wszystko robie tak jak na filmiku i *** bombki strzelił na koncu exit... umount -a i reboot i powraca mi do instalacji na nowo *** wie.

Przepraszam za pisownie i slownictwo ale juz dostaje szału z tego powodu. Jak tak ma wygladac moja przygoda z linuxem to juz wole zostać chyba przy tym jebanym Windowsie.....
komentarz 31 maja 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie bez przyczyny Arch jest systemem dla średniozaawansowanych.

Nie przejmuj się że coś nie wychodzi, to normalne jeśli się nie ma doświadczenia. Polecam zamiast sie frustrowac zainstalować Manjaro. To pochodna Archa dystrybucja bardzo podobna ale z prostym instalatorem.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 maja 2022 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

Jeżeli nie chcesz tego konfigurować ręcznie, Arch ma mało znany, ale wbudowany instalator. Wystarczy wpisać w terminalu przy odpaleniu z ISO

archinstall

 

Przy okazji, skoro nie idzie ci arch Linux, a chcesz spróbować z Linuksem, wybierz sobie jakieś bardziej przyjazne na początek distro np. Ubuntu, mint, debian a jak już potrzebujesz archa to może być Manjaro.

(rozumiem że jesteś zdenerwowany/a ale proszę, nie używaj wulgaryzmów)

 

Edit: Tutaj jest ten skrypt opisany dokładniej

komentarz 31 maja 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Jeszcze raz przepraszam za słownictwo ale o mało co nie wybuchłem. Chciałem się przerzucić z Windowsa na Linuxa juz na stałe ale zrezygnowałem po tym Arch'u.

To może rzeczywiście zainstalować na razie Manjaro i sie poduczyć tego Archa bo też z tego co słyszałem ze najbardziej opłaca się startować od Archa bo tak czy siak później się ląduje tylko na archu, nie wiem ile w tym prawdy ale tak poszedłem w tą stronę.
komentarz 31 maja 2022 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Manjaro na początek jest wg. mnie bardzo dobrym pomysłem. Zainstaluj sobie go i zobacz czy ci się podoba. Jak nie to zawsze możesz zmienić.

A od czystego archa lepiej nie zaczynać, bo bez uprzedniej znajomości Linuxa można się mocno zniechęcić

A co do przerzucenia się na stałe może być ciężko bo np. niektórych programów nie ma na Linuksa.
komentarz 31 maja 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
A tak spytam Manjaro to Arch te same funkcje itp ale tak pomyslalem sobie tez o czystym Debianie czy zostać juz przy tym Manjaro ?

Moze Slackware ?

Nie lubię ogólnie zmieniać co kilka miesiecy systemy wole zainstalować raz a porządnie i działać na nim.
komentarz 31 maja 2022 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)

Manjaro to distro oparte na Arch'u więc są one podobne. A wybór distro to bardzo indywidualna kwestia, i tu może być ciężko

Jeżeli potrzebujesz jakiegoś nakierowania, sprawdź tutaj . Wypełnij ten Quiz i zobacz co ci wyjdzie.

komentarz 31 maja 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Zainstaluje Manjaro albo Xubuntu czy jakos tak zobacze jak mi to wyjdzie współpraca z nimi.

Dziekuje za szybką odpowiedz. Mam nadzieje ze wszystko pójdzie jak po maśle :D

 

A tak jeszcze zapytam lxde czy xfce ktore najlzejsze srodowisko czy moze KDE ?

I bez nerwów ;]
komentarz 31 maja 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Moim zdaniem

Od najlepszych i najładniejszych

KDE > Gnome > XFCE > LXDE

Poza tym jest milion innych ale na początek idź w te dwa pierwsze. Osobiście bardzo nie lubię Gnome ale inni to kochają. Co kto woli. Innych cudów nie wybieraj bo się zdziwisz że Ci pendrive'a nie wykrywa albo Wifi nie widzi i inne kwiatki. A KDE i Gnome to są kompletne  środowiska.

Pamiętaj im lżejsze tym badziewniejsze. Oczywiście są wyjątki i nie chce robić gównoburzy bo zaraz jakiś użytkownik i3 mi tu wojnę wypowie. Ale taka jest ogólna zasada.

Aha Slackware też sobie odpuść. Jak już to Manjaro / Debian ewentualnie jakieś Minty Ubunta itp ale te dwa pierwsze są zdecydowanie lepsze.
komentarz 2 czerwca 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Ok Dzięki wielkie już mniej więcej wszystko wiem.

No more war. :D

Jeszcze raz przepraszam i dziękuje.
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
archa zostaw sobie na pozniej (to BARDZO dobry system) wez sobie minta na start, potem ubuntu, potem pobaw sie debianem a potem walnij archa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 222 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Wittano Początkujący (450 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 524 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 338 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez MrMoon Użytkownik (960 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...