• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poprawny curl dla json

Object Storage Arubacloud
+1 głos
239 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2022 w Inne języki przez Giacomo Nowicjusz (200 p.)

Cześć,

dotychczas w pracy używaliśmy XML i nie było problemów, przechodzimy na json i zaczynają się schody smiley

Jak w curl wysyłałem pytania XML by otrzymać odpowiedź to było tak

curl --header "Content-Type: text/xml;charset=UTF-8" --header "SOAPAction: \"\"" --data @/home/PYT.xml -u jasio:haselko http://adres/usluga > /home/ODP.xml

to próbuję json:

curl -X POST --header "Content-Type: application/json" -u jasio:haselko --data @/home/PYT.json http://adres/uslugajson > /home/ODP.json

i to już nie działa. ODP.json tworzy się ale pusty, w logach z bazy widzę że nawet nie było odpytania. Czyli do bazy nie dotarło pytanie.

Sam PYT.json w SoapUI zwraca ładnie odpowiedź, pytanie ładnie w bazie zalogowane.

Nie mam dostępu do "bebechów" szyny, to nawet nie mogę zobaczyć co tam się dzieje.

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Trudno powiedzieć, ale problem może leżeć w samym przesylanym obiekcie który jest PYT.json

rozumiem ze tam siedzi query? Wiec to tez odpowiednio musi byc zapisane, tez JSON nie przetwarza w identyczny sposób pliku tak jak to ma miejsce przy XML, więc jeśli zawiera 'średniki, interlinie, przecinki' to może wpływać na samo budowanie zapytania.
Nie wiem też czy aktualna ścieżka jest poprawna .../uslugajson ale jeśliby nie była zamiast pustego ubiektu CURL by sie wywalił, generalnie podejrzewam błąd w zapytaniu skoro na trasie powstaje obiekt ODP.json, chyba że utrzmujecie odp. statycznie no to nie jest to swoja droga dobre rozwiazanie, jesli jednak wynikiem jest UTWORZENIE, to znaczy ze problem lezy w strukturze pytania
komentarz 22 kwietnia 2022 przez Giacomo Nowicjusz (200 p.)
1)  PYT.json ma prostą budowę. Ale jak już pisałem json jest taki jak w SoapUI, ja go tylko po sprawdzeniu że działa przekopiowałem do pliku i zapisałem do PYT.json. Czyli jest dokładnie to co poprawnie wykonuje się w SoapUI. Po Twoich uwagach pobawiłem się, usuwałem spacje itp. w SoapUI zawsze się dobrze zachowuje, po wklejeniu w PYT.json już nie :(

2) Endpoint poprawny, ten sam co przy zakładaniu projektu REST w SoapUI. Jedynie SoapUI rozbił go u siebie na Endpoint i Resource, czyli powinno być ok. No chyba że SoapUI coś niejawnie dodaje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w PHP przez garris Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2019 w Inne języki przez qwer1234 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 376 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...